Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Obecní úřad v Dobroslavicích

Autor: STUDIO-D | Lubomír Dehner, Ondřej Kubesa
Adresa: Slezská 36/23A, Dobroslavice, Česká republika | mapa
Web: www.dobroslavice.cz
Investor: Obec Dobroslavice
Náklady: 7 000 000 CZK Projekt: 2012
Realizace: 2013 Obestavěný prostor: 1700 m³

Obec Dobroslavice se nachází mezi Opavou a Ostravou. Během ostravské operace na sklonku 2. světové války byla z 80% zničena. Těžce poškozen byl také zámek včetně hospodářského dvora, na jehož místě se nový stavební úřad nachází.
Výběrem stavebního pozemku byla vyřešena citlivá zástavba vzniklé proluky a vhodně doplněna stávající občanská vybavenost, tvořená společenským sálem s restaurací a kuželnou. Vybudované parkoviště je využíváno v dopoledních hodinách pro potřeby obce, odpoledne pro okolní aktivity.
Okolní vesnická zástavba má tradiční proporce. Jednopodlažní budovy mají sedlové střechy se sklonem 40-50° s podélnou orientací k přilehlé komunikaci. Výrazným prvkem obce jsou tradiční cihelné zemědělské stavby ze 40. let minulého století.
Záměrem projektanta byla stavba respektující svými proporcemi okolní zástavbu. Zvýraznění veřejné funkce bylo docíleno mírným ustoupením stavby od uliční čáry, vytvořením rozptylového prostoru a dále materiálovým řešením. Transparentnost úřadu jako instituce je podpořena stavebním řešením. Stavba umožňuje průhled z ulice do parku, příčky oddělující jednotlivé kanceláře jsou prosklené, vše je navrženo bezbariérově.
Vstup do objektu je vytvořen šikmo zaříznutým portálem - závětřím, které zve do vnitřního prostoru a kryje vstupní dveře. Přízemí slouží pro každodenní potřeby obecního úřadu. Obsahuje kanceláře s hygienickým zázemím a zasedací síň obecní rady a zastupitelstva. Volné podkroví je vyhrazeno pro příležitostné výstavy, archiv a jako rezerva.
Předmětem projektu byl nejen samotný objekt obecního úřadu, ale také navazující parkoviště a zpevněné plochy, veřejné osvětlení a přípojky inženýrských sítí. Občané Dobroslavic a pracovníci úřadu se s novým areálem rychle sžili a oceňují jeho architekturu i účelnost.
STUDIO-D
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 26.06.14
Návštěvnost: 31643 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
7 mil. Rýša 23.09.14 11:54
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.