Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Policejní komisařství

Autor: Paredes Pedrosa arquitectos | Angela García de Paredes, Ingacio Pedrosa
Spolupráce: Álvaro Oliver, Álvaro Rábano, Clemens Eichner, Eva Urquijo, Djamila Hempel, Jorge López
Adresa: Avenida Emilio Lemos, Calle Médicos Mundi, Sevilla, Španělsko | mapa
Investor: GIESE - Státní správa infrastruktury a bezpečnosti
Projekt: 2006 Realizace: 2008-2009
Zastavěná plocha: 3178 m²

Policejní komisařství pro východní část Sevilly je definováno volným uspořádáním administrativních prostor ve formě „panoptika“ na čtvrtkruhovém pozemku. Pevná hmota objektu ve tvaru nepravidelné čtyřcípé hvězdy usiluje o reprezentativní výraz v prostředí vysokých obytných domů. Vrchní část stavby má souvislou žebrovanou fasádu z  bílého betonu. Celá tato hmota je předsazena před spodní prosklené prostory a vzniká tak přirozené zastínění. Odlišné části stavebního programu jsou seskupeny v jednotlivých „ramenech“ stavby. Prostory pro veřejnost v bezprostřední blízkosti vstupu vytváří přes otevřený prosklený prostor dojem dostupnosti a blízkosti veřejné služby občanovi. Tímto způsobem hmota stavby získá široké rozvinutí fasády s maximem částí vedoucích do otevřených patií, které se nacházejí mezi jednotlivými cípy hvězdicovité stavby. Prostorová spojitost přízemí je podtržena souvislým dlážděním z bílého mramoru a dělícími skleněnými stěnami. Tyto prvky se snaží omaximální prosvětlení interiéru. Uspořádání hmot do tvaru hvězdy je umožněno prostřednictvím středového dvora, který vede přes dvě patra. Do bílošeda laděný interiér je narušen zářivým modrým keramickým obložením zdí patia, které je viditelné od hlavního vchodu budovy. Ozdobný zatravněný obvodový násyp chrání vnitřní nepravidelné prostory spodního podlaží, které je částečně zapuštěno do terénu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 14.02.12
Návštěvnost: 42043 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.