Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Informační centrum a kavárna Oskara Schindlera

Komentáře
Velice pěkné a citlivé řešení SJ 24.11.09 01:53
Všechna čest autorům, jak citlivě si poradili s rekonstrukcí zanedbané hospodářské budovy, ačkoliv není památkově chráněná. Oceňuji zároveň pokoru, s jakou byly do detailů znovuosazeny prořezávané dřevěné štíty a vikýře. Zasluhuje to obdiv, neboť mnozí současní architekti často nevydrží pokušení po co nejradikálnější sebeprezentaci, a v rámci svého zažilého minimalismu, antisymetrismu a antiestetismu odstraňují a narušují ty historické detaily, které jsou ve skutečnosti pro objekt zcela klíčové a charakteristické. Barevnost se mi zdá naprosto v pořádku, připomíná mi německá města a jejich historizující zahradní-parkové čtvrtě, což konečně na Svitavy rovněž sedí. Kontakt s parkem a vzrostlými stromy je překrásný, fakt se to povedlo. Takhle bych si nějak představoval citlivou revitalizaci historického areálu pivovaru v Broumově, a nikoliv ty demoliční zrůdnosti, které se tam v těsném sousedství barokního kláštera plánují... viz starší příspěvky zde na archiwebu.

Jinak ad Kateřina Skalíková: Snad jste se příliš nezamýšlela nad tím, co jste vlastně napsala, že: "se dům v domě může stát novým směrem památkové péče pro využití historických budov, ve kterých mohou stavební úpravy narušit jejich architektonickou, uměleckou, nebo historickou podstatu... " Víte, on je totiž velký rozdíl, uplatňujete-li myšlenku "dům v domě", když se jedná například o industriální halu, starý sklad, sýpku, hospodářské stavení, nebo objekt, z něhož se dochovaly pouze holé obvodové zdi, a je to něco jiného, když kvůli tomu vyboříte a vykucháte třeba pozdně gotický měšťanský dům, nebo barokní palác, se všemi klenbami, záklopovými stropy, výmalbami, schodišti, výklenky, původními dveřmi, černými kuchyněmi a jinými, pro vás možná zbytečnými prvky a věcmi, tvořícími ovšem skutečnou duši objektu....
Jestli jste to fakt myslela vážně, pak vás asi musím potěšit zprávou, že se vykuchávání památkově chráněných domů, při kterých mizí díky laxnosti a korupci úředníků jejich památková podstata a genius loci v našich městech poměrně úspěšně rozmohlo...


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.