Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšíření botanické zahrady La Orotava

Autor: AMP Arquitectos | Felipe Artengo Rufino, José María Rodriguez-Pastrana Malagón
Adresa: Calle Retama 2, Puerto de la Cruz, Španělsko | mapa
Web: www.icia.es
Projekt: 1999 Realizace: 2010

Nová část botanické zahrady v Puerto de la Cruz je vymezena vysokými zdmi po svém obvodu. Rozloha čítá 35000m² a nalézá se v rozmezí nadmořské výšky 119-134 m n.m. Na základě zadání Výzkumného agrárního ústavu byl vytvořen projekt na výstavbu zahrady a nových instalací v rámci již stávající části zahrady La Orotava. Nová část bude doplněna výstavními prostory a vzdělávací a společensko-kulturní funkcí. Nebude chybět ani prostor pro výzkumnou činnost , který je v současné době standardem. Po dobu více než dvou století byl kladen důraz na vytváření a péči o tropická prostředí, což určovalo fungování vědeckého ústavu. Zahrada tím získává I potencionální historickou hodnotu. V potaz by se měl brát I fakt popularizace nejtypičtějšího ekosystému na Americkém kontinentu. Zastoupení těchto tropických ekosystémů má dvojí význam – jejich přiblížení evropskému světu a uvědomění si urgentní potřeby záchrany a obnovení tohoto prostředí. To bude také přednost pavilonu pro návštěvníky, do kterého zavítá každoročně dle odhadů přes 400 000 lidí. Návrh začleňuje oplocení rozlehlého pozemku do výrazu zahrady, uvažuje s rozšířením a přeměněním současného terénu a výstavbou skleníku, návštěvnického pavilonu a říční sítě s vodopády a jezerem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 14.03.12
Návštěvnost: 46997 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.