Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jachtařský klub a centrum mládeže
Det Maritime Ungdomshus

Autor: PLOT | Julien de Smedt, Bjarke Ingels
Adresa: Amager Strandvej 13, Sundby Bådehavn, Kodaň, Dánsko | mapa
Web: www.detmaritimeungdomshus.kk.dk
Investor: Kvarterløft Governmental Renewal Project
Náklady: 1 170 000 Euro Realizace: 2002 - 06.2004
Soutěž: 2002 Zastavěná plocha: 2000 m²


Koncept projektu je založen na způsobu zacházení se znečištěnou půdou, která se na staveništi nachází. Klient původně celou čtvrtinu rozpočtu vyhradil na dekontaminaci zeminy. Zjistili jsme, že místo je znečištěno těžkými kovy, a je proto stabilizované a dále neměnné. Pokud se tedy nebude zasahovat do země, nemusí se půda čistit nebo odstraňovat... rozhodli jsme se tedy položit přes celý pozemek dřevěnou podlahu a využít tak finance raději na architekturu/stavební program/výsledek než na neviditelný odpad.
Stavba musí společně sloužit dvěma různým klientům: jachtařskému klubu a centru mládeže. Jejich přání si však protiřečily: dům mládeže potřeboval venkovní prostor pro děti na hraní, jacht-klub vyžadoval většinu pozemku pro uskladnění svých lodí… stavba je výsledkem našeho vyjednávání s těmito dvěma neslučitelnými požadavky: když se dřevěná paluba vyduje, umožní to naskládat pod ní lodě a zároveň ponechává, aby si na ní mohly hrát děti…
Interiér stavby je velice prostý, až na jeden výraznější rys: přední místnost, která je využívána jako společenská místnost, a kde se odehrává většina denních aktivit, je lépe vybavenější než dílny a skladiště v zadním rohu stavby, ale přece jen zůstává vybavena ve velmi spartánském stylu. Rozdíl je v tom, že podlaha v dílně je z běžného šedého betonu, zatímco ve společenské místnosti je z bílého betonu s bílými kamínky. Všudepřítomné tvrdé povrchy v interiéru jsou zamýšleny jako kontrast k dřevěnému exteriéru. Jsou opakem toho, na co jsme běžně zvyklostí (dřevo uvnitř, asfalt venku). Tento fakt odráží převládající roli venkovních aktivit mládežnického centra. Vlastní 'místností' mládežnického centra JE dřevěná paluba… propojující mezi sebou všechny programy, vnitřní i venkovní.
PLOT
Zdroj: autorský text
Vložil: Petr Šmídek, 17.07.10
Návštěvnost: 59569 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.