Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novostavba studia RH-ARCH

Autor: RH-ARCH s.r.o. | Michal Černý, Rostislav Říha, Jaroslava Slunská, Petr Žďárský
Adresa: Nekázanka 9, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2006 - 2010 Realizace: 2009 - 2010
Užitná plocha: 114 m²

Na jaře 2010 ateliér RH-ARCH, jako vlastní investiční záměr, zkolaudoval nástavbu na historickém neorenesančním domě na Praze 1. Dům stojí v ulici Nekázanka, tedy na spojnici mezi ulicemi Na Příkopech a Jindřišská, několik set metrů od Václavského náměstí.
Jednu z nových jednotek tvoří vlastní kancelář architektonického studia.

Studio se nachází pod původní mansardovou střechou, tedy na bývalé půdě. Původní krov je z části pohledově uplatněn v interiéru. Napomáhá v členění „openspace“ kanceláře na tři části – centrální komunikační prostor a k němu z každé strany přilehlá liniově řazená pracovní místa hned ve dvou úrovních nad sebou, tedy na vstupní úrovni studia a na vložné galerii. Odhalení krovu zároveň znamenalo obtížnější hledání a výběr dalších materiálů tak, aby výsledný dojem nepůsobil příliš rustikálně.
Ocelové schodiště se skleněnými stupni a lávkou propojuje prostor na vstupní úrovni s galerií zavěšenou do původní konstrukce krovu. Průběžné pracovní desky stolů navazují na systém skříněk s posuvnými dvířky.
Kuchyňka a sociální zázemí jsou skryty do „boxu“ obloženého deskami polepenými lesklým umakartem. Uvnitř v rubínově červené, zvenku velmi světle žluté. Podlaha z přírodního linolea probíhá přes chodbu až do zasedací místnosti a prostory tak jednoduše propojuje. V zázemí je použita vinylová krytina v dezénu slzičkového plechu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 19.12.12
Návštěvnost: 38815 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.