Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
object concept store

Autor: Daniela Hanousková Boučková
Spolupráce: Jana Longaverová
Adresa: Cihlářská 5, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.objectstore.cz
Projekt: 2016 Realizace: 2016

koncepce
promyšlená rozhodnutí - opravdové materiály - místní zdroje - osobitý přístup - špetka nedokončenosti a nedokonalosti jako dveře otevřené na cestu dál

Spolupráce...to je slovo, které se mi vybaví, pokud si vzpomenu na vznik interiéru object concept store pro Janu Longaverovou.
Majitelka obchodu mě oslovila v září 2016, obchod chtěla otevřít co nejdříve. O prostoru měla poměrně jasnou představu, dokonce už byly vyrobeny některé kusy nábytku. Projekt tedy provázely jasné limity, což mě baví.
Po krátkém váhání nad neobvyklým zadáním (prosím, žádné výkresy), jsem se rozhodla do rozpracovaného projektu vstoupit.

Jeho koncept mi byl sympatický a velmi blízký. Prostor jako místo setkávání, prolínání...od začátku. Jana soustředila realizační skupinu vynikajících lidí, kteří byli, ač věčně zaneprázdněni, překvapivě připraveni na realizaci interiéru pracovat rychle. Termíny i rozpočet se podařilo dodržet. Jen příště budu ty ocelové police raději kreslit než skládat na zeď, rýsování má své kouzlo.

František Zelinka: stůl, diplomová práce - design nábytku na UMPRUM - ateliér Jiřího Pelcla, recyklace dubových parket, černá ocel

Peter Demek: voskované ocelové police a další ocelové prvky v interiéru

AlešBáry: sametové hedvábné závěsy

A jak popisuje svůj projekt Jana Longaverová?

"Object vznikl z touhy po propojení osobního zážitku z přírodní kosmetiky, niche parfémů, autorského šperku, doplňků a umění. Na Cihlářské ulici a v blízkém sousedství začíná být živo a object je toho součástí.
Máme rádi nevšední věci a koncepty. Záměrné spojení neotřelé estetiky a udržitelného konceptu koncentrované do menšího prostoru, který vznikl ve spolupráci s architektkou Danielou Hanouskovou Boučkovou z ateliéru 2x13. Výrazným prvkem je neonové logo, stůl z parket, sametové závěsy a nedílnou součástí i changing gallery - zeď s prodejními výstavami, které se střídají každé 3 měsíce."

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 25.03.17
Návštěvnost: 8665 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.