Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
DC Tower 1

Autor: Dominique Perrault Architecture | Dominique Perrault
Adresa: Donau-City-Straße 1, Vídeň, Rakousko | mapa
Web: www.viennadc.at
Realizace: 17.6.2010 - 1.10.2013 Soutěž: 2002
Výška: 250 m Počet pater: 60
Užitná plocha: 93600 m²

Ve Vídni byla dokončena nejvyšší budova střední Evropy
Nejvyšší budova Rakouska měří 250 metrů. "DC Tower 1" pochází z ateliéru francouzského architekta Dominiquea Perraulta. Právě v roce 2013 dokončená stavba patří k nejvyšším v Evropě. V "Donau City", oblasti mezi Dunajem a jeho starým ramenem se na ploše 18,5 hektaru rozkládá městská část se svébytným charakterem. Značí ji výškové domy, moderní architektura obytných a administrativních budov, určených také pro konference a sídla mezinárodních organizací jako například OSN.
Stavba "DC Tower 1" začala v roce 2010. Čtvrt kilometru vysoká budova čítá 60 podlaží. Nejen výška, ale i výrazně "rozpukaná" fasáda a tmavá barva charakterizují nejvyšší stavbu Vídně. Sídlit v ní bude mimo jiné hotel, kanceláře, fitness centrum, společenský sál, restaurace a samozřejmě skybar. Od historické dominanty chrámu sv. Štěpána se k nové dominantě dojede metrem za 10 minut. "DC Tower 1" bude doprovázet 168 metrů vysoký "partner". Výškové budovy jsou situovány ve Vídni převážně v oblasti "Donau City" a "Wienerberg City".

Magická dvoustovka a historické stavby
Vyšší než tato budova je ve Vídni jen vyhlídková věž s kavárnou a restaurací "Donauturm" (Dunajská věž) měřící 252 metrů. Historické dominanty města, věž katedrály sv. Štěpána sahá do výšky 137 metrů, z obřího kolotoče "Wiener Riesenrad" v Prátru je vidět Vídeň z téměř 65 metrů a věž vídeňské radnice se tyčí do 105 metrů.
ČTK
Autor: Petr Šmídek, 26.11.15
Návštěvnost: 25788 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.