Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Hotel Empire Riverside

Autor: David Chipperfield
Adresa: Bernhard-Nocht-Straße 97, St. Pauli, Hamburk, Německo | mapa
Web: www.empire-riverside.de
Investor: Empire Riverside GmbH & Co
Realizace: 2007 Soutěž: 2002
Počet pater: 20 Užitná plocha: 21000 m²

Pětihvězdičkový hotel s administrativní budovou ležící v hamburské čtvrti Sankt Pauli je součástí rozsáhlé přestavby areálu bývalého pivovaru Bavaria. Za projektem nového administrativního a bytového komplexu na rozloze 11 hektarů stojí místní stavební podnikatel Wilhelm Bartels. Rozpočet překračující 350 milionů euro má napravit pochybnou pověst zdejší čtvrti, která byla dlouhou dobu ve městě považována za jakési vzduchoprázdno. Nové stavební zásahy mají nejen přitáhnout pozornost dalších investorů a místních obyvatel, ale zároveň zprostředkoval komunikaci mezi odlišnými sousedními čtvrtěmi.
Nový dvacetipodlažní hotel od londýnského architekta Davida Chipperfielda je složen z několika ustupujících hmot, které svou výškou pokaždé reagují na římsy okolních domů. Ve čtyřpodlažní hotelové podnoži se kromě vstupní lobby nachází také konferenční místnosti, veřejně přístupná restaurace, taneční sál a lounge. Hotel nabízí celkem 328 pokojů a v nejvyšším převýšeném patře je pro hotelové hosty připraven bar s panoramatickým výhledem na město. Při pohledu od přístavu působí hotel štíhlým dojmem a doplňuje “Hafenkrone“ (Přístavní koruna), což je řada mrakodrapů, které od roku 2000 vyrostly na břehu Labe.
V okolí, kde převládají cihelné fasády z režného zdiva, Chipperfield pro svůj návrh zvolil jednotící rastr fasády z hořčíkovobronzové slitiny, která postupně s okolím barevně splyne. Za výškovým objektem hotelu se nachází šestipodlažní kancelářská budova 'Brauhaus' s komerčními prostory v přízemí.
Autor: Petr Šmídek, 01.08.13
Návštěvnost: 23462 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.