Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
C15a - pontonová cyklolávka

Komentáře
mě se to nelíbí johny 27.05.11 12:09
Mě se to nelíbí - hyzdí to památkovou rezervaci.... A hodinky s vodotryskem byste nechtěli?
iracionální, rušivý element matěj 27.05.11 13:20
a další pruh bude pro maminky s kočárkem, další pro vozíčkáře, další pro homosexuální cyklisty a další ekologický pro srnky a zajíce...
je to rušivé a iracionální. cyklistům doporučuji přejít na veslování, pokud mermomocí chtějí sportovat na vltavě.
matěji, v čem je to iracionální? jan kadlas 20.03.12 10:27
matěji, v čem je to iracionální?
Mám lepší nápad: robert 20.03.12 12:37
Značkama omezit auta v památkové rezervaci a vyhradit jízdní pruhy pro kolaře na stávajících silnicích. Pro autory cyklolávky: Proč se drbat na pravém uchu pravou rukou, když to můžeme udělat přes hlavu levou.
Mě se to líbí Honza 20.03.12 12:55
Jedná se pouze o dočasnou stavbu, žádné základy, jen plovoucí ponton. Když se lávka nebude líbit, tak se to dá vždycky jednoduše rozebrat a odvést...
Cyklolávka nabízí novou dimenzi pohledu na památkovou rezervaci. Konzervativní názory dědulů o berlích je vskutku směšná.
V tomto státě si za chvíli člověk ani neodkašle aby za to nebyl perzekuován... Vše se zakazuje a není zde prosotr pro futuristické projekty s určitou myšlenkou zaměřenou na jednu cílovou skupinu lidí. Prosím zamyslete se a otevřete oči. Dívejte se kolem sebe a nenenchte myšlenky v šuplíku.
Výborný nápad Tomiq 05.04.12 10:16
Co se týče bezpečnosti bez zábradlí, je pořád lepší, když tě někdo shodí do Vltavy, než pod jedoucí auto. Problém bude v té ceně. Pokud je materiál za 9 mil. a bude to zadávat Pražský magistrát, bude to tak za 100, v průběhu stavby se to dvakrát navýší a pak se to utne před dokončením pro nedostatek financí.
Nápad? David 05.04.12 12:34
Souhlas s příspěvkem nad..navíc to nedáva moc smysl, kdyby se kompletně uzavřelo nábřeží pro auta, tak se tam můžou pohybovat všechny sociální skupiny na čem chtějí. Obecně si myslím, že by se v centru Prahy mělo začít spíše " ubírat" a ne přidávat další tendenční blbosti, které zajímají v zásadě pomerně dost úzký okruh lidí - navíc čeští cyklisti jsou dost atypická sorta lidí v elasťákách - městských cyklistů /jako v Hamburgu, Kodani atd../, kteří vnímají, že kolem se pohybují také chodci, je tady jako
šafránu...
taky se mi to spíš líbí šárka 05.04.12 12:52
Víte, nemám na to vyhraněný názor, nevím, nakolik je to ve své podstatě potřeba- v Praze už drahně let nežiju a na kole venkoncem nejezdím, dávajíc (Šakale, hle přechodník přednost skútru... ale tak trochu mi to připomnělo ty prosté, z lešenářských trubek sestavené nájezdy na důležité mostky po Benátkách. Tam ti to přišlo geniální- je jasně odlišitelné, co je nové, je to utilitární bez rádoby uměleckého balastu, je to užitečné a byla by to patrně ta nejlevnější varianta. Mimochodem, velmi pochybuju, že by to ve finále bylo bez zábradlí (v dnešní době, kdy je bezpečnost úplně všeho řešena s pečlivostí provozu mateřské školky pro mírně retardované jedince, se spíše obávám velmi masivního zábradlí, či spíše plotu do výše výskoku...)
nutnost propojení steady 05.04.12 21:04
Není to zlý nápad a historické centrum potřebuje neustále oživovat neotřelými nápady. Pokud má cyklostezka žít (a třeba i neelasťákovými cyklisty, co si importují jízdní kola z NL a DK), musí sloužit k přepravě do práce a být napojená na další síť se závazkem Prahy toto udržovat (Torniq dobře odhadl náklady . Jinak by to byla další promrhaná investice do spřátelené kapsy.
Vidím tu rovněž prostor pro plovoucí restaurace, water taxi, atd.
Jedná se pouze o dočasnou stavbu takyarchitekt 06.04.12 12:09
Nevim kde jste to vzal, ale o "docasnosti" znam sve, od rodicu (o te "na vecne casy").
Hned na začátku Dr.Lusciniol 11.04.12 09:16

Mne, životem uhněteného morouse, hned na začátku varují ty "evropské peníze". Ty obvykle, v pražským magistrátem znečištěném ovzduší, velmi rychle reznou a mizí. Pak také skutečná užitečnost pravidelné kolové dopravy (za každého počasí?) u nás. Můj nejmladší syn žije v Holandsku a na kolo přísahá, tak někde to snad dává smysl. Jinde to zase vypadá spíše jako další "zelený" nesmysl.

Mne více vadí ta auta podle nábřeží.. Již v prvé polovině minulého století Karel Honzík snil o pohřbení nábřežní automobilové dopravy pod zem, s ponecháním nábřeží lidu obecnému. Alespoň od ND k Rudolfínu. Ti "lycrakožní" by se pak museli vyrovnat toliko s lidem pěším.

Článek se zmiňuje o návrhem dotčených vlastníků pozemků, ale jejich názor nám nesdílí. To samo o sobě by mohlo návrh doslova potopit. Hned na začátku.
Nápad hezký...ale: Adam 25.04.12 19:25
Pontonová cyklostezka je bezesporu výborná idea, žel už z vizualizací jsou cítit některé problémy, které možná zabrání její realizaci:
jednak si moc nedovedu představit funkční spojení výškových rozdílů (pevné/kyvné spojení mezi dvěmi mezi sebou pohybujícími se věci). Tento problém je patrný na 14. obrázku.
Také napojení na vjezd/ výjezd je jeden z hlavních úskalí tohodle nápadu. Pravděpodobně autor předpokládal, že se na cyklostezku najede na jejím počátku, a ochraňuj ty, kteří by chtěli z cyklostezky ,,vystoupit" třeba u Národního divadla... Tím je funkce a použití této cyklostezky velice limitováno jako komunikační spojnice.
...Prokristapána!... šakal 26.04.12 00:09
...Nemoh by tu něgdo začít psát do diskuse KONEČNĚ ČESKY?!...

Ty vole, co znamená: "lycrakožní" a "pevné/kyvné spojení mezi dvěmi mezi sebou pohybujícími se věci"...?!... (7:- /)
"lycrakožní" Dr.Lusciniol 26.04.12 14:09
Vám se člověk nezavděčí. Napaden coby staromilec, ve věcech jazyčných, pokusil jsem se býti v jazyce českém novátorem a výsledek stejný (poslán na hanbu do kouta).
"Lycrakožní" jsou ti tvoři co mají hlavy zdvojnásobené děravou přilbou a jsou neprodyšně vecpáni do pokožky umělého původu, prozrazující na zocelených trupech i tu nejmenší podrobnost jejich těl. Bohužel, kypré tvary žen jsou v tomto sevření natolik potlačeny, že rozdíl v pohlavi je téměř nepoznatelný. Prostě. Není se na co dívat.
...Jo tááák!... šakal 26.04.12 23:44
...Tak těm se u nás říká "elasťáci" (7:- ))
Nápad hezký, ale... Krutor 02.05.12 16:57
Nedovedu si představit v praxi zabezpečení proti pádu do vody. Obávám se, že (byť náplavky též nemají zábradlí) tohle bude mít od "pražských matek" tolik připomínek kvůli nebezpečnosti, že je to nerealizovatelné.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.