Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Nástavba - novostavba obytného podlaží se střešní terasou
novostavba obytného podlaží se střešní terasou

Autor: deyl-šesták-architekti s.r.o. | Jan Šesták
Adresa: Fráni Šrámka 29, Praha, Česká republika
Náklady: 8 000 000 CZK Realizace: 2000
Užitná plocha: 265 m²

Bývalý družstevní dům z roku 1968 je doplněn „čepicí“ nastavěného plnohodnotného patra.
Výsledná nástavba obsahuje dva byty, z nichž jeden (prezentovaný na této stránce) je spojen s původním bytem v posledním podlaží a dále vytažen přístupem na terasu zaujímající část střechy.
Příměr s čepicí je asi nejcharakterističtějším popisem architektonického přístupu, neboť stávající krychlový dům působil ve svém okolí, kde stojí povětšinou vyšší a strukturovanější stavby, poněkud neukončeně. Z tohoto důvodu je i vnější členění nástavby odpojené od rytmu domovní fasády a je dále podpořeno proložením sklobetonové římsy, která zároveň ukončila okousaný břizolit obnažené atiky. Výrazná rohová okna a snížení střechy na nárožích pomáhají zjemnit siluetu domu mezi sousedy se šikmými střechami.
Konstrukce nástavby je zděná s dřevěnou plochou střechou s inverzní izolací zatíženou kačírkem, dřevěným roštem terasy a substrátem zatravněných míst. Obvodové stěny jsou obloženy přírodními vláknocementovými deskami na hliníkových roštech. Nároží mají rovněž tesařskou konstrukci a jsou vykonzolované.
Interier úzce souvisí se stavbou a každý celek většinou přijímá i další funkci. Dřevěné vyložení oken má úložné prostory a kryty topení, knihovna na skleněné příčce odděluje ložnici, dřevem obložená „budka „koupelny je podnoží schodiště na terasu, krb ukrývá domovní jádro, přístup na terasu je využit pro horní přisvětlení, sádrokartonový podhled je na vhodných místech prolomený do konstrukce střechy a vybavený nepřímým osvětlením.

Grand Prix 2001 - čestné uznání
Interier roku 2001 - hlavní cena
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 01.11.06
Návštěvnost: 48190 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.