Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fakulta informačních věd
Facultad de Ciencias de la Información

Autor: Álvaro Siza Vieira
Adresa: Calle Burgo de las Nacione, Santiago de Compostela, Španělsko | mapa
Web: www.usc.es/xorna
Realizace: 1993-2000

Budova Fakulty informačních věd (někdy označovaná jako Fakulta žurnalistiky) se nachází v nové části kampusu Universidade de Santiago de Compostela rozvinuté podél ulice Burgo das Nacions. V sousedství stojí ještě Fakulta cizích jazyků, Fakulta ekonomická a Auditorio de Galicia.
Střední část stavby se rozkládá na ploše 127 x 17,5 metru a je rozčleněna do tří nadzemních podlaží. Stavební program v sobě zahrnuje devět amfiteatrálních učeben. Kanceláře učitelů jsou umístěny do vyšších pater, zatímco rozhlasové a televizní laboratoře najdeme v přízemí a v suterénu.
Vstup do budovy se nachází pod těžkou hmotou knihovny a je zvýrazněn kubickým závětřím. Ze vstupní haly vybíhají do bočních křídel budovy chodby respektive rampy, jež svým stoupáním kopírují podlahy v sousedních přednáškových sálech. Z podélné páteřní komunikační hmoty vybíhají čtyři příčná křídla a vytvářejí mezi sebou specifická nádvoří. Nejzápadnější příčné křídlo hostí přednáškový sál pro 300 posluchačů, zbývající dvě křídla na severní straně jsou vyplněna filmovými a televizními studii. Jediné křídlo na jihu obsadila knihovna s báječným horním osvětlením. Podobně jako u knihovny Univerzity v Aveiru nebo na knihovně Fakulty architektury v Portu Siza využívá motivu světlíku k navození badatelské až meditační atmosféry. Míra koncentrace je obrovská.
Materiálové řešení vychází z dlouhodobých zkušeností architekta Sizy. Minimum použitých materiálů je vyváženo dokonalými detaily. Nejdůležitějším materiálem Sizovy architektury však zůstává světlo.
Autor: Jan Kratochvíl, 24.06.09
Návštěvnost: 36150 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.