Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Námořní muzeum
Museu Marítimo de Ílhavo

Autor: ARX Portugal Arquitectos | José Mateus, Nuno Mateus
Adresa: Av. Dr. Rocha Madahíl, 3830-193, Ílhavo, Portugalsko | mapa
Web: www.museumaritimo.cm-ilhavo.pt
Investor: Câmara Municipal de Ílhavo
Projekt: 1997-98 Realizace: 1999-2002
Soutěž: 1997 Užitná plocha: 3850 m²

Muzeum leží na okraji města Ílhavo na nepravidelné parcele lemované dvoupatrovými rodinnými domky. Na protější straně ulice je rozlehlé zdravotní centrum. Provedená přestavba a rozšíření téměř zdvojnásobilo zastavěnou plochu muzea (nyní 3850 m²) a přeorganizovalo půdorysné uspořádání, vedení instalací i celkový obraz stavby. Původní zarovnání fasády s ulicí zůstalo zachováno; nová část přibyla uvnitř parcely, kde vytváří interiérovou zahradu. Různá předepsaná omezení vedla k rozhodnutí položit objekty vedle sebe a zachovat jejich autonomii. Nejzákladnější součástí projektu bylo znovu promyslet konstrukci a funkci prvků stávající stavby, k níž bylo přes celou délku přičleněno úzké křídlo obsahující vstup a technické zázemí. Nově postavené části jsou 'kotveny' do tohoto křídla: pompézní Sala da Ria; centrální věž z černé břidlice tajemně plovoucí na vodní hladině je primárně určená k dočasným výstavám; administrativní část s knihovnou a kavárnou. Vodní prvek je patrný ze všech částí budovy a je klíčovým rysem celého muzea a symbolicky doprovází jeho funkci (námořní muzeum), zároveň slouží jako rezervní zdroj pro požárníky a nabízí se jako potenciální prostor k výstavám.

Literatura

Zdroj: autorský text
Vložil: Petr Šmídek, 01.07.09
Návštěvnost: 49761 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zvláštne, Rolo 18.07.08 10:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.