Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Policejní stanice

Autor: FOA
Adresa: Av del Pianista Gonzalo Soriano, La Vila Joiosa, Španělsko | mapa
Realizace: 2000 - 09.10.2004

La Vila Joiosa je jednou z mála oblastí na španělském pobřeží Costa Brava mezi Benidormem a Alicante, kam dosud nezasáhl turistický průmysl. Zatímco se město připravuje na invazi turistických kanceláří a developerů, místní úřady se rozhodly podniknout sérií plánovaných opatření v zájmu zlepšení místní infrastruktury a zajištění budoucích potřeb i kontroly rozvoje.
Cílem tohoto projektu je navrhnout strategické místo pro budoucí rozvoj. Forma policejní stanice (CESPOL – Centro de Segurioro de la Policia Local) ve tvaru nepravidelného pětiúhelníka je odvozena z návaznosti okolních ulic. Záměrem je udržet budovu maximálně kompaktní a uzavřenou, aby v ústřední pozici co nejméně blokovala rozvoj města severním směrem. Budovu na pozadí vysokých hor a zbytkového zemědělského území jsme se snažili udržet co nejnižší, aby vypadala prostě jako obyčejná zeď v zemědělské krajině.
Dispozice budovy je organizovaná ve třech vrstvách, soustředěných kolem centrálního dvora, který osvětluje vazební cely v přízemí. Jedna vrstva budovy je určena pro styk s veřejností, je zde sál, knihovna a místnosti pro výslech svědků. V druhé vrstvě jsou kanceláře a ředitelství. Třetí vrstva obsahuje ubytovny pro zaměstnance a denní místnosti. V přízemí je střelnice, garáž policejních vozidel a archiv. Stavební materiál je beton odlévaný na místě do bednění. Stěny se zalamují, uzavírají vymezený prostor a vytvářejí řadu světlíků, které osvětlují jednotlivé místnosti. Vnější zdi jsou nerovnoměrně perforovány otvory, které vytvářejí mřížová okna.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 09.10.09
Návštěvnost: 81317 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
FOA Daniel John 16.10.06 15:00
nejsme tu , nevsimejte si nas hetzer 19.03.08 18:42
...To musí být patrně nemoc španělské architektury!... šakal 20.03.08 02:54
je to prokleti i zdejsi tradice Jan Sommer (hlas z hnojiste) 20.03.08 13:31
pevnost Milan 20.03.08 20:30
Aha, Vích 20.03.08 21:34
re: nejsme tu , nevsimejte si nas Josef Malý 04.07.09 00:21
ahoj petr.cagaš 04.07.09 01:10
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.