Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Microelectronic Centre

Autor: Lord Norman Foster
Adresa: Mülheimer Strasse 100, Bismarckstraße, Duisburg, Německo
Web: www.gfw-duisburg.de
Realizace: 1988-96

V Duisburgu velmi populární britský architekt Sir Norman Foster je autorem městské verze technologického parku, který se svým zaměřením specializuje na vývoj a produkci mikroelektronických součástek, robotů apod. Za zmínku stojí především mikroponorka, která dopravuje v lidských cévách léky na nemocné místo a nezasahuje vedlejšími účinky jiné části těla.
Co se týče urbanistického začlenění parku do struktury města, je velmi příjemné. Jednotlivé části technologického centra reagují na okolní kontext a navíc jejich orientace sleduje důsledný nízkoenergetický koncept staveb, realizovaný především volnými atrii, které komínovým efektem pomáhají klimatizaci a fungují jako zimní zahrady. Atria oživují interiér budovy a vytváří zajímavé prostorové kompozice.
Vnější forma staveb sleduje fosterův "švihový směr", jenž spočívá v jisté nedotaženosti staveb, povrchní formální seřezání cylindrických hmot bylo pravděpodobně posledním mistrovým tahem v anabázi projektu, nicméně provozní a funkční vztahy objektů jsou zvládnuty velmi dobře.
Autor: Jan Kratochvíl, 23.07.05
Návštěvnost: 47318 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.