Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Puerta América - 3. poschodí

Autor: David Chipperfield
Adresa: 41 Avenida de América, Madrid, Španělsko
Web: www.hotelpuertamerica.com
Projekt: 2004 Realizace: 2005

Autorem interiérů na třetím poschodí hotelu Puerta América je britský minimalista (a profesor stuttgartské Akademie) David Chipperfield, jehož snahou bylo navodit prostými a jednoduchými prostředky atmosféru v níž se bude člověk cítit pohodlně. Temnotu chodby a kompletně černého výtahového lobby prořezávají vertikální světelné pruhy, které vás navádějí do jednotlivých hotelových pokojů a zároveň přinášejí odlišné vnímání prostoru chodby než jak jsme běžně zvyklí.
V prostorovém rozvržení pokojů Chipperfield neexperimentoval a držel se zažité klasiky: vstup, po straně koupelna a pak velká ložnice. Podlahy pokojů jsou kompletně vydlážděny ručně dělanými terakotovými dlaždicemi o rozměrech 7 x 21 cm. S dvojlůžkem lícující desku konferenčního tvoří černý materiál s názvem LG Hi-Macs. Také černá kožená lavice s opěradlem barevně zapadá do černobílého prostředí. Stěny koupelny jsou obloženy bílými mramorovými deskami a ložní prádlo je z bílého hedvábí. Černobílé kompozici pokojů se jedině vymyká azurově modře lakovaný baldachýn nad postelí.
Autor: Petr Šmídek, 23.02.06
Návštěvnost: 60578 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.