Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Hotel Puerta América - 1. poschodí

Autor: Zaha M. Hadid
Adresa: 41 Avenida de América, Madrid, Španělsko
Web: www.hotelpuertamerica.com
Projekt: 2004 Realizace: 2005
Užitná plocha: 1200 m²

Ještě nedávno bylo jméno Zaha Hadid spojováno s neuskutečnitelnými vizemi než realizovanými stavbami. Pohled na její dřívější práce však ohromí i nynější hotelové hosty. Je jimi totiž potištěno ložní prádlo.
Interiéry stejně tak jako její celé stavby hrají organikou, pocitem zamrzlé tekutosti nebo zastaveného pohybu. Po otevření výtahových dveří v prvním patře hotelu Puerta América se na člověka vyvalí krajina, kterou již měl možnost zažít na výstavě Ice-Storm. Tomuto prostoru však navíc dominuje je lustr s názvem Chandelier Vortexx, který Zaha Hadid navrhla minulý rok pro firmu Zumtobel Staff. Díky LED-diodám dokáže lustr plynule měnit světlo a navíc zůstat ledově chladným (diody totiž produkují jen minimální množství tepla).
Pokoje působí dojmem, jako by byl odlit z jednoho kusu. Postel, konferenční stůl, vana, umyvadlo a další nábytek plynule vrůstají do vnitřního prostoru ze zdí a podlahy. Vana v koupelně se přeměňuje v umyvadlo a pod ním vyrůstá osten pro odkládání ručníků. Záchodová mísa od Stefano Giovannoni pro firmu Alessi dokonale souzní s futurologickými představami Zaha Hadid. Nepřímé osvětlení interiéru vyhází ze záhybů a prostorových trhlin. Také odpadkové koše byly navrhnuty výhradně jen pro tento hotel a tak by se dalo pokračovat. Tento malý zázrak umožnil materiál LG Hi-Macs od německé firmy Rosskopf und Partner.

28 pokojů navržených Zahou Hadid v prvním patře hotelu Puerta América je vybaveno klimatizací, trezorem, bezdrátovým připojení na internet a minibarem. Ceny dvojlůžkových pokojů začínají na hranici 161 Euro za noc.
Autor: Petr Šmídek, 24.02.06
Návštěvnost: 66580 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.