Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Horská chata Niesen

Autor: Aebi & Vincent architekten
Adresa: Niesen (2336 metrů n.m.), Mülenen, Švýcarsko
Web: www.niesen.ch
Realizace: 2002Projekt chce pomocí rozdílných postupů propůjčit Niesenu nový a soudobý výraz. Koncept byl ovlivněn stavebními, gastronomickými a strategickými požadavky, které navzájem propojuje.
Alpy vznikly před miliony lety, to znamená dlouho před prvním člověkem. Zásahy do horských oblastí mají proto být „jemné“ a mají mít před nimi respekt. Navrhujeme postavit terasu, která se hory jen lehce dotýká.
Nové součásti stojí se svými jasnými geometrickými formami v kontrastu k přirozeným horským oblastem. Zásah člověka je jasně čitelný. Terasy zdůrazňují vybrané místo a jsou symbolem lidských aktivit.
Na tomto místě je do scény jakoby vloženo jedinečné okolí.
Terasa sestává z dřevěné podlahy a lehké, transparentní budovy. Tyto budovy jsou chráněny před účinky větru a počasí. Jsou koncipovány buď podle funkce jako jednoduchý úkryt nebo jako plnohodnotná budova.
Koncept osvětlení, který doprovází systém cest na vrchol, je vložen jednak jako reakce na mlhavé dny a ukazuje do údolí také sotva jistou přítomnost aktivit na vrcholu.
Z respektu k budově z r. 1856 jsme postavili novou hmotu vedle stávající a prostorově tak uzavřeli terasu. Masivní horský dům se svou terasou zůstává v popředí, nová lehká a transparentní budova se prosazuje jako část souboru.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Weiss, 09.12.05
Návštěvnost: 76599 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Neuvěřitelná krása Jan Růžička 23.10.06 10:38
ajajaj robert 23.10.06 11:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.