Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Byt ve Voršilské ulici

Autor: Eva Jiricna Architects | Eva Jiřičná
Spoluautor: AI - DESIGN, s.r.o. | Petr Vágner
Adresa: Voršilská 10, Nové Město, Praha, Česká republika
Realizace: 1999 Užitná plocha: 250 m²

Palác ze 17. století se nachází ve středu Prahy. Celková půdorysná plocha podkrovního bytu je asi 250 m² a zahrnuje velký obytný prostor, do kterého jsou vloženy dvě ložnice s koupelnami, téměř jako volně stojící „kostky“, nezabraňující hlavní výšce prostoru plynout bez přerušení.
Na půdu nebyl žádný přístup, kromě poklopu pro kominíky. Přístup do bytu byl proveden novým skleněným schodištěm, které bylo vsazeno do prostoru původního obslužného schodiště pro služebnictvo, jako jeho pokračování. Jelikož opukové zdi nemohly přenést potřebné zatížení, muselo být celé skleněné schodiště zavěšeno z trámů krovu až na úroveň patra. Princip použití skleněného schodiště byl v tomto případě vyvolán nutností přenesení denního světla jak hluboko jen to bude možné a vložením lehké, průhledné konstrukce do prostoru, který by za jiných okolností mohl být příliš omezený na to, aby byl pohodlný. Výraz hlavního prostoru, s jeho přirozenou geometrií a velkými trámy vyžadoval jen velmi málo úprav a vnitřních prvků.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 04.12.07
Návštěvnost: 55895 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.