Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor Zelené město

Autor: Casua, spol. s r.o. | Oleg Haman, Petr Jambor, Leona Horská
Adresa: Učňovská, Jarov, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 10.2012 - 12.2015

Stavba celého obytného souboru obsahuje celkem 30 bytových domů. Území je dle morfologie terénu a přístupnosti dopravou členěno na dvě lokality, a to lokalitu sever a lokalitu jih. Charakteristické pro lokalitu je, že okolí objektů je řešeno terasově, s terasami na rostlém terénu i nad střechami garáží, a tyto terasy budou sloužit pro obyvatele bytů jako privátní okrasné zahrady bez pohledového kontaktu s veřejnými uličními prostory, pro tichý a klidný život okolo domu. Bodový systém objektů umožní vsazení objektů do zeleně a prorůstání zeleně ze středové plochy koncipované jako přírodní zeleň vzhůru do svahů k okraji zástavby, kde se prolne se zelení okrajovou. Návrh je tedy experimentem kombinace kapacitního využití území městským způsobem při řešení odstavu vozidel pod zem a za ponechání maxima zeleně a vytvoření intimity na privátních zahradách kolem domů. Prostor je součástí města v blízkosti nadřazeného komunikačního uzlu a přesto bude konfigurací terénu a koncepcí zastavění (odcloněn za budoucí komerční zónou) izolován do skrytého údolí přecházejícího do ploch zeleně a extenzivně zastavěné krajiny. Stavby obytných domů jsou navrženy vzdušné, prosklené, s železobetonovým podzemím i nosnou konstrukcí. Návrh obsahuje větší podíl sadových úprav, lesních výsadeb, realizaci výsadeb nelesní zeleně a realizaci zeleně v pásu určeném pro územní systém ekologické stability. Tato zeleň po vzrůstu vytvoří kvalitou výjimečné prostředí navrhovaným obytným stavbám. Tato výsadba je základní podmínkou pro vytvoření nadstandardního obytného prostředí.
Casua
Projekt
Fotografie
Ondřej Polák
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.01.16
Návštěvnost: 505 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.