Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Domino

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Spolupráce: Lukáš Vágner, Promed s.r.o.
Adresa: Francouzská 69, Zábrdovice, Brno, Česká republika | mapa
Investor: DOMOPLAN – Bytový dům Domino, s.r.o.
Realizace: 2017 Zastavěná plocha: 411 m²
Obestavěný prostor: 9800 m³

Staveniště bytového domu Domino se nachází v Brně-Zábrdovicích v zastavěné části na ulici Francouzské. Parcela má obdélníkový půdorys a je orientována směrem k jihu. Poloha domu umožňuje jeho snadnou dostupnost a obsluhu individuální i městskou dopravou.
Dům má dvě schodišťová jádra opatřená výtahy. Do ulice jsou umístěny obývací pokoje a terasy bytů, do dvorní části pak ložnice s balkony. V přízemí objektu jsou kromě vstupů umístěny i servisní prostory, průjezd do dvorní části a obchodní jednotky. Dům má jeden vstup z ulice umožňující přístup k oběma schodišťovým jádrům.
Silueta domu ustupuje směrem k horním patrům a vytváří tak průběžné terasy orientované směrem k výhledům na brněnské panorama. Uliční čára objektu propojuje oba sousední stávající objekty formou uskakujících linií. Fasáda domu je bílá s pravidelně umístěnými balkony. Objekt je barevně komponován v černé a bílé barvě s akcentem barvy červené v schodišťových jádrech. Černá barva se objeví na obkladu parteru domu, ve vstupní hale a jako černo bílá šachovnice i na podestách schodišť.
Dům obsahuje 22 bytů, 4 ateliéry a 2 obchodní jednotky. V parteru je umístěn vstup do domu, dvě obchodní jednotky, kočárkárny a průjezd do dvorní části. V patrech jsou umístěny byty a to většinou dva byty na patře. Dispozice bytů jsou přehledné a umožní komfortní užívání budoucími majiteli. Mají centrální halu, z níž jsou přístupné koupelna, komora a wc, do ulice orientovaný obývací pokoj s kuchyňským koutem a do dvora orientovanou ložnici. V podzemním podlaží kromě obchodního prostoru jsou umístěny sklepní kóje a technické zázemí domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.01.18
Návštěvnost: 4837 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.