Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Pavilon Oblak 7
Pavillon Wolke 7

Autor: the next ENTERprise | Ernst J. Fuchs
Krajinné úpravy: Land in Sicht
Adresa: zámek Grafenegg, Grafenegg, Rakousko | mapa
Web: www.grafenegg.at
Investor: Grafenegg Kultur Betriebsges.m.b.H.
Realizace: 18.6.2015

Návštěvníci letních koncertů v zámecké zahradě Grafenegg se nyní mohou o přestávkách občerstvit v pavilonu 'Oblak 7', který pochází od vídeňského ateliéru next ENTERprise zodpovědného také za 'Věž oblaků', kde se odehrává celý hudební festival. Na rozdíl od agresivně vztyčené tribuny uprostřed louky je restaurační pavilon situován v ústraní, kde se organicky tvarovaná střecha proplétá mezi kmeny vzrostlých platanů a borovic. Betonová střecha spočívá na deseti tenkých ocelových sloupech. Zvlněná střešní krajina, která má podle autora připomínat list papíru, je vyspádovaná do jediného místa, odkud je dešťová voda odváděna mohutným chrličem. Pod střechu je volně usazeno technické zázemí, výdejní pult i barové stolky. Lehký baldachýn návštěvníkům hudebních slavností zpříjemňuje vnímání krás okolního parku ve spojení s gurmánským zážitkem. V minulém roce projekt získal prestižní rakouské ocenění Bauherrenpreis 2017 udělované stavbám za příkladnou spolupráci architekta a klientem.
Autor: Petr Šmídek, 18.12.17
Návštěvnost: 1417 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.