Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu Veleslavín

Autor: Kateřina Margoldová
Adresa: Veleslavín, Praha, Česká republika
Realizace: 2016

foto: Eva Vopátková

Byt se nachází ve zvýšeném přízemí malého činžovního domu z roku 1922.
Klidný dvůr se zahradou byl největším impulsem pro koupi tohoto bytu. Bylo tedy nasnadě směrem do zahrady umístit hlavní obytnou místnost a také ji do exteriéru více otevřít. Tomu nahrávala i orientace vůči světovým stranám, která je do ulice na východ, do dvora (zahrady) na západ.
V bytě se bohužel kromě vstupních dveří nezachovaly žádné původní prvky, se kterými by se dalo v rámci rekonstrukce pracovat. Přestavba tedy mohla být a také byla dost radikální.
Dispozice byla otočena - větší obytná místnost s kuchyňským koutem vznikla spojením původní kuchyně a koupelny. A naopak původně velký pokoj do ulice byl rozdělen na nově vestavěnou koupelnu a ložnici.
Při návrhu interiéru byla snaha o opětovné souznění bytu s dobou výstavby domu. Na podlahu byly zvoleny tradiční dubové vlysy (parkety) skládané na dvojitou rybinu a v koupelně byly použity obklady menšího formátu. Původní vstupní dveře nebylo možné repasovat a byly tedy nahrazeny replikou. Zbytek interiéru už byl pojat soudobě.
Vzhledem k malé podlahové ploše bytu bylo od začátku počítáno s vestavěným nábytkem, aby se využil každý centimetr. Většina nábytku je z borové překližky mořené do šedomodré barvy, knihovna u okna a lavice jsou mořeny do bílé. Tam kde dochází ke kontaktu s vodou je použita tmavomodrá kompaktní deska Fundermax s černým jádrem.
Barevně je interiér střídmý, bílo-černá škála je doplněna různými odstíny modré. Do budoucna se počítá s doplněním obrazy, které dodají další barevný akcent. Zatím zůstává jediným, ale o to hezčím obrazem výhled do zahrady.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.12.17
Návštěvnost: 4868 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Moc děkuju za ty archivní plány!... šakal 15.12.17 10:22
Čistota jednoduchého, ale ne tuctového designu Andrea Padevítová 21.12.17 11:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.