Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu, Praha-Libeň

Autor: Marek Pavlas
Adresa: Libeň, Praha, Česká republika
Realizace: 2017


Byt v Praze-Libni obývá čtyřčlenná rodina se dvěma malými dcerami. Zadáním bylo vytvořit příjemné bydlení, které bude oběma rodičům umožňovat částečnou práci z domova. Dalším úkolem bylo pro děti vytvořit dětský pokoj, který bude jejich malým královsvím. Zároveň byl kladen velký důraz na dostatečné množství úložných prostor.
Základní dispozice již byla určena developerským projektem. Práce spočívala v doladění dispozičního řešení, rozmístění nábytku, návrhu celkového barevného řešení, návrhu kuchyně a veškerého vestavěného nábytku a nakonec ve výběru svítidel, tapet a závěsů.
Cílem bylo vytvořit vzdušný světlý prostor doplněný barevnými akcenty. Byt se nachází v přízemí, proto jsme s klienty vnímali zachvání světlého dojmu z interiéru jako důležitý bod návrhu. Většina stěn je proto vymalována na bílo. Vestavný nábytek je řešen kombinací bílého lesklého povrchu s dřevěným dekorem. Barevné akcenty jsou vytvořeny jednotlivými kusy nábytku. Dětský pokoj je specificky navržený jako holčičí. Využití růžové barvy bylo součástí zadání. Celek jsme nakonec doplnili výběrem svítidel, tapety do obývacího pokoje a závěsy.
Práce s klienty byla velice příjemná. Některé detaily v závěru si klienti řešili ve vlastní režii. Od původního návrhu tak došlo k určitým odlišnostem, které bych řešil trochu jinak. Nevnímám to ale nijak negativně. Byt bude nakonec sloužit klientům, ne architektovi. Z výsledného celku mám radost a hlavě mě těší, že se v bytě klientům dobře žije.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.12.17
Návštěvnost: 4269 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.