Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Halounech

Komentáře
Konzola Jaroslav Pančocha 07.12.17 09:03
Z konstrukčního hlediska velmi zajímavý dům. Docela by mne zajímalo, jak staticky řešili tu konzolu.
podlaha Martin Janek 07.12.17 11:06
Aka je to podlaha?
Re: Konzola Martin Rosa 07.12.17 13:57
Konzolu vynáší samotné stěnové CLT panely a částečně i CLT stropní a střešní desky (konkrétně zde je KLH). Staticky mají CLT panely podobné výhody jako masivní systémy z jiných materiálů, oproti jiným dřevěným konstrukčním systémům je tedy statika jednodušší. Až ve střední části domu, mimo konzolu, je dřevostavba v úrovni obou stropů spřažena s ocelovými průvlaky, které jsou uloženy příčně a řeší spíše vliv konzoly na nadpraží okna v ložnici. A samozřejmě, celá hrubá stavba je dostatečně kotvená do základů, aby dům "nepadl na čumák".
CLT Daniela Klikarová 09.12.17 20:55
Tento stavební systém mě velmi zaujal. Pokud by se uvažovalo se stavbou pasivního domu, nemají autoři stavby zkušenost s měřením vzduchotěsnosti v objektech z tohoto stavebního materiálu? Díky za případnou informaci!
Re: CLT Martin Rosa 10.12.17 09:29
Přímo u tohoto domu se blowerdoor test tuším neprováděl, ale dle zkušeností jiných kolegů vím, že CLT panely jsou co do vzduchotěsnosti hodně dobrou volbou – jedná-li se o skutečně křížem lepené dřevo, je vzduchotěsnost zajištěna lepidlem (hlídají se pak jen spoje, ale ty se řeší systémově docela snadno). U podobných nelepených panelových systému, jak jsou například sbíjené dekpanely, je přímo do panelu mezi vrstvy dřeva vložená vzduchotěsnicí fólie.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.