Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Chmelařovi, Hronov

Komentáře
Dům je hezký a prostředí taky. Dalibor Černý 30.11.17 11:25
V celém domě jen 2 barvy: oranžová a modrozelená. I když ty 2 barvy nejsou moje oblíbené, vypadá to impozantně, ten tmavý strop v dětském pokoji s velkým oknem. Zaráží mě trochu, že terasa není přístupná. Já bych to udělal jinak. Obyvák ve výšce 2. podlaží na sloupech, prosklenou kuchyň mezi stromy v lesíku, a vše i ložnice v jedné rovině. Snad jen pokoj (garzonku) pro hosty v 1. patře. Ale asi to takle vycházelo levnější, protože tam původní vlastník již provedl nějaké terénní úpravy.
dům je hezký,ale.. Jaroslav Matějka 30.11.17 15:21
Dům je hezký, ale na můj vkus je tam docela dost skla.
Radost z pochval David Chmelar 30.11.17 16:00
Dobry den, dekujeme Vam moc za pochvaly. Dum mel byt co nejvice proskleny, aby zmizela hranice mezi interierem a exterierem. Je to strasne osvezujici pocit, byt stale jakoby jednou nohou venku v zahrade. Steny obyvaku tvori az stromy stojici po obvodu a horizont. Tepelne je to taky vyhodne. Diky trojsklum se do domu dostava pouze snesitelne mnozstvi tepla, ktere naakumuluje zelezobetonova stena ze severu a vychodu. Teploty se za slunecneho pocasi, i kdyz se netopi nedostanou pod 18 stupnu.
Bezva Lucie Šebková 30.11.17 17:29
Moc se mi líbí tento dům i pozemek. Nejlepší je ale poznámka o sousedech! To fakt závidím
povedej barák Jakub Rambousek 05.12.17 09:20
Příjemná dispozice, nenápadné včlenění objemu do svahu a ve výsledku relativně malý dům splňující veškerý komfort, kterých se u nás moc nerealizuje. Povedej barák!
Píšete, že v zimě neklesá teplota pod 18°C, ale Dalibor Černý 05.12.17 14:21
ale co v létě. Všiml jsem si, že velká okna jsou na západ. Pak se pochlubte, jaká teplota byla v létě bez žaluzií.
Připadá mi, že i výhledy jsou lepší směrem na jih. Že dům mohl být protáhnutý víc dozadu, aby měl víc oken na jih. To stínění kolem terasy z jihu je na nic, to mělo být před západním oknem.

Na mnoha domech vidím, že architekti neumějí dobře zastiňovat okna. Jednoduše zvětší okna a nepřizpůsobí tomu stínění. U malých oken stíní už tlusté zdi a překlady, ale u velkých oken je třeba rozlišovat orientaci. Západní a východní okna se ohřívají hlavně v létě (ne v zimě) a potřebují důkladněji promyšlené stínění. Když tam nemáte vhodné stínění, musejí být žaluzie prakticky celé odpoledne stažené a není vidět ven.

Nemůžu si pomoct. Ale připadá mí, že architekti navrhují domy tak, aby vypadaly honosně z pohledu kolemjdoucího, nebo dokonce jen od příjezdové cesty. To není dobré už kvůli sousedům, budí to závist, ani kvůli návštěvám, které si přivedete. Až vlezou dovnitř, uvědomí si, že je to nic moc. Jednou bych chtěl vidět architekta, který navrhne škaredý dům, který je členitý uvnitř a poskytne úchvatné pohledy majiteli domu při procházení domem.
Teplota David Chmelar 05.12.17 20:22
Teplotu jsem v lete nemeril, ale pro nas co mame radi leto, je prijemna jak pisu. Zapadni fasada a 3.np maji pripravu pro elektricky ovladane venkovni zaluzie. Z jihu 2.np stini dub a ram budouciho skleneneho stropu terasy. Uvnitr jsou stropni ventilatory.
Dum nemohl stat vyse, protoze puvodne jsme meli k dispozici jen tu levou cast pozemku. Navic parcela nad domem je zalesnena a oddelena vyskove zb stenou.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.