Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
RESTLESS

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Tomáš Bindr, Petr Doležal
Hl. architekt školky: Stavoprojekt Ostrava | Jan Chvátal
Adresa: Náměstí sv. Hedviky, Opava, Česká republika | mapa
Projekt: 2010- Realizace: 2011- (realizace školky 1979-80)
Zastavěná plocha: 969 m²


Školka N. P. Galena ze sedmdesátých let minulého století - zapomenuté vzpomínky z dětství, všudypřítomné vzrostlé stromy bývalého hřbitova, zavazující velikáni architektury Leopold Bauer a Bohuslav Fuchs v sousedství…
Školku tvořil dvojpodlažní objekt 4 tříd spojený obslužným krčkem s jednopodlažními objekty varny a kotelny.
Konstrukce montovaného MSOB skeletu naplnila při přestavbě a nástavbě Le Corbusierovy teze funkcionalismu. Okouzleni tímto zjištěním, co nejvíce jsme se snažili respektovat podstatu stávajících objektů, jen mírně vymazávat a mírně přidávat. A do nekonečna korigovat proporce…
Pokles počtu narozených dětí v 90. letech minulého století a privatizace státních podniků zapříčinil zánik mnoha institucí předškolního vzdělávání.
Budovu koupil soukromý investor a začala se proměňovat v živé centrum společenského života, komunitního i celoopavského. V současné době v budově sídlí šicí dílny, sochařský ateliér s veřejným barem, kosmetika, kadeřnictví, fitness. Peče se tady pizza, v nástavbě II.NP jsou administrativní sídla.
V první fázi byla přestavěna dvoupodlažní budova, byl vybouraný propojovací krček a byly částečně řešeny zpevněné a travnaté plochy. Ve druhé fázi byla realizovaná přestavba varny, kotelny, byla provedena nástavba II.NP a dokončili se zpevněné a travnaté plochy.
V součastné době se připravuje nástavba III.NP s administrativou a bytem majitelů. I na pátou tezi - střešní terasu dojde…
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.11.17
Návštěvnost: 6413 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.