Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce Volmanovy vily

Komentáře
Materialy 03.12.17 21:59
Vila je nadherna. Vsechny ty barvy, kameny v interieru a exterieru jsou repase? Zda se mi to az neuveritelne hyrive na funkcionalisty... Diky za odpoved Martina
snová rekonstrukce karel doležel 06.12.17 17:18
Marku, to se Ti fakt povedlo, kam se hrabe Tugendhat...
Barvy Ivana 07.12.17 15:12
Krásný dům, poctivé někde až luxusní materiály ... nedalo by se celkem tomu nic vytknout ... ovšem ta červená výmalba v exteriéru a ty barevné otřesné vany v koupelnách s doplňky , to my připadá jako pokus o originalitu za každou cenu a sráží to celkový dojem
barvy ježek 08.12.17 05:05
Barevnost povrchů venku i vevnitř byla zvolena na základě stratigrafického průzkumu, tj. jde o barevnost původní. Vany z barevně smaltované litiny jsou dokonce originální kusy, pouze pečlivě zrestaurované. Funkcionalismus nemusí znamenat jen přísné krabice a bílé stěny. Ke konci třicátých let se architekti dokázali pro nás dnes až překvapivě odvázat.
barvy JH 08.12.17 10:30
Co se barev týče, tak třeba vany jsou v přesné barevnosti jako originál. Mě jen mrzí, že v obývacím pokoji již není ten krásný zelený mramor u oken. Byl jsem ve vile několikrát když byla totálně zničená, mám z ní hodně fotek a třeba nechápu ty mramorové obklady v koupelnách, které byly hodně zničené a teď jsou přesně stejné, to byla repase?
Barvy a materialy Martina 15.12.17 10:37
Dekuji za odpoved ohledne barev a povrchu. To je neuveritelne, jaka nadhera to je, mnoho staveb z te doby ma spise ''socialni'' levne bile obklady a tady se dochoval takovy poklad. Na vany jsem na fotkach take koukala a neslo mi do hlavy, jak by bylo mozne dnes vyrobit tak tvarove dokonale repliky v takovych barvach, protoze vim, ze vyrobit na miru smaltovanou vanu je nemozne - a ony jsou to originaly... Zajimalo by mne, jestli se na uzemi CR nachazi jeste nejaka takto pestra funkcinalisticka stavba.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.