Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kavárna Organica
ÚOCHB AV ČR

Autor: Prostor 008 s.r.o. | Martin Rössler, Ondřej Hejda
Spoluautor: Jakub Jiras, Pavel Švanda
Adresa: Flemingovo náměstí 543/2, Dejvice, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 2015 Užitná plocha: 96 m²

Kavárna výzkumného ústavu v pražských Dejvicích slouží jeho zaměstnancům a je umístěna v poměrně stísněném podélném prostoru v prvním patře hlavní budovy s výhledem do korun stromů na Flemingově náměstí.
Abychom do ne zrovna ideálního prostoru umístili dostatečný počet míst k sezení a zároveň publiku zajistili pocit soukromí, zvolili jsme uspořádání nízkých boxů vycházející z tradice klasických vídeňských kaváren, kde hosté sedí poměrně blízko sebe, ale díky vzájemnému pootočení jednotlivých sezení mají dostatečné soukromí v živé kavárenské atmosféře. Ve Vídni dodnes takové uspořádání můžeme nalézt v legendárním Café Muzeum, nebo v Café Diglas na Wollzeile.
Dřevěné stolky s mramorovou deskou doplňují klasické tonetky v přírodním buku. Na čelní stěně jsou osazeny velké prosvětlené hodiny zrcadlící se v protilehlém velkoplošném zrcadle, bar z bílého umělého kamene nasvětlují svítidla ve tvaru laboratorního skla. Na vstupní prosklené dveře jsme osadili dřevěná madla v klavírovém laku s mosazným kováním, která byla dříve osazena na kyvných dveřích u hlavního schodiště, která s ohledem na požární předpisy odtud byla odstraněna. Použili jsme je tedy v kavárně, aby tato stopa z domu nezmizela úplně. 
Prostor 008
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.11.17
Návštěvnost: 6102 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.