Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb
NOVY fullbanner
SEARCH   in      
Rodinný dům Nový Lískovec

Architect: KST architekti | Klára Košťálová, Vít Košťál
Location: Lesní 1, Nový Lískovec, Brno, Czech Republic | map
Project: 2011 Completion: 2012-13

Rodinný dům v nároží bloku podél frekventované komunikace na poměrně komplikované parcele v Brně – Novém Lískovci. Pozemek je svažitý (převýšení cca 2,5m), orientovaný východ – západ. Navržený objekt řeší uzavření struktury bloku a současně se vymezuje vůči přilehlé rušné ulici, která je hlavní dopravní tepnou městské části.
Obytné místnosti jsou orientovány do zahrady, ke komunikaci je situováno provozní zázemí domu. Hlavní vstup do objektu, stejně jako garáž, sklad a malá výdejna e-shopu jsou umístěny do 1pp, které výškově navazuje na přilehlou ulici. Podlaží je z větší části pod úrovní terénu, do vstupní haly přivádí světlo velkoplošné mléčné zasklení nároží domu. Hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a pracovna navazují na zahradu ve vnitrobloku na úrovni 1np. Klidové podlaží ve 2np obsahuje tři ložnice, koupelnu a prosvětlenou chodbu fungující zároveň jako šatna.
Základní objem domu tvoří kvádr osazený ve svažitém terénu, směrem do ulice doplněný nižší hmotou navazující na římsu sousedního objektu. Fasáda do ulice s minimem okenních otvorů, směrem do vnitrobloku velkorysé prosklení obytných prostor.
Dům vytápí tepelné čerpadlo, těží z pasivních zisků sluneční energie.
Source: autorská zpráva
Added by: Petr Šmídek, 06.10.17
Attendance: 8630 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
je to milé Sv.Sl. 05.10.17 22:59
citlivé k okolí Jaromír Rybár 12.10.17 10:44
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
December 2017
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.