Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pivovar Beer Factory-Plzeň

Autor: projectstudio8 | Bohuslav Strejc, Ondřej Janout, Martin Spěváček, Jan Lusk
Adresa: Dominikánská 8, Plzeň, Česká republika | mapa
Web: www.beerfactoryplzen.cz
Projekt: 2011-15 Realizace: 2016

foto: Kompost.works
Objekt, v jehož útrobách se nachází pivovar, leží na křižovatce ulic Dominikánská a Veleslavínova v bloku domu, který vymezuje Náměstí Republiky. Rohový dům tvoří součást blokové zástavby. Uvnitř vnitrobloku se nachází zahrada.
Pivovar BEER FACTORY byl založen roku 2016. S roční výrobou 2400 hektolitrů je druhým největším pivovarem v Plzni. Nabízí 10 druhů vlastních piv a velký výběr lahvových piv od nejlepších světových malých pivovarů.
Pivovar je koncipován jako dvoupodlažní prostor s vloženým patrem. Rozkládá se téměř v celé půdorysné ploše domu.
V přízemí se nachází hlavní prostor restaurace se zázemím, kuchyní a přilehlým rozšířením na galerii a odděleným salónkem s výhledem do zahrady. Přízemní prostor slouží jako srdce celého pivovaru jehož  středem je hlavní bar s dvěma varnami, které jsou napojeny na prostory podzemního podlaží, kde je hlavní část technologie.
Prostor restaurace je vizuálně propojen s ulicemi skrze velké výsuvné výkladce, které tvoří součást vysokého řádu parteru domu.
V podzemní části se rozkládají technologické prostory, pivní klub a zázemí. V pivním klubu je také bar ze kterého je umožněn vizuální kontakt přes prosklenou stěnu s technologickou částí, aby i návštěvník měl možnost nahlédnout pod sládkovu pokličku.
Zahrada byla součástí druhé etapy výstavby, slouží jako letní prostor s možností grilování a s letním barem. Její otevření se odehrálo na jaře 2017.
Interiér je inspirován názvem BEER FACTORY. Byly zde uplatněny industriální prvky osvětlení, zařízení baru, přiznaná vzduchotechnika, elektrické rozvody, zábradlí apod.
Materiály jsou použity v jejich naturální podobě, jako je cihla, dub, ocel, měď, nerez, štuk a sklo.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.11.17
Návštěvnost: 6569 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Daniel John 15.11.17 10:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.