Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Sizův pavilon na raketové základně Hombroich
Forum für räumliches Denken

Autor: Álvaro Siza Vieira
Spoluautor: Rudolf Finsterwalder
Adresa: Minkel 2, Neuss- Holzheim, Německo | mapa
Web: www.inselhombroich.de
Investor: The Insel Hombroich Foundation
Projekt: 2006 Realizace: 2009

Sizův příspěvek v areálu bývalého raketové základny Hombroich nese podtitul “Fórum prostorového uvažování“ a kromě výstavních prostorů obsahuje také místnosti k pořádání kongresů a Heerichův archiv. Sizův návrh je citlivou odpovědí na více než dvacetiletou tvorbu sochaře Erwina Heericha v oblasti Hombroichu. Podobně jako Heerich použil také Siza při stavbě pavilonu použité cihly. V roce 2014 získala stavba cenu Fritze Högera udělovanou jednou za tři roky nejlepším stavbám z režného zdiva (bylo přihlášeno více než 500 návrhů z celého světa). Porota na Sizově realizaci ocenila spojení architektury, umění a přírody do jediné harmonické kompozice. Skromná budova nemá ambice vyniknout, ale zprostředkovat architektonické poselství.
Přízemní pavilon z režného zdiva se ukrývá v severní části raketové základny za zemním valem a dlouhou zdí. Hlavní místnosti pro pořádání výstav a seminářů jsou seskupeny kolem polouzavřeného dvora. Dvojice rozměrných oken nabízí z konferenční místnosti panoramatické výhledy do ovocné zahrady. Na západním konci 33 metrů dlouhé cihelné stěny se nachází pracovna a ubytování pro hostujícího umělce nebo badatele.
Autor: Petr Šmídek, 23.09.17
Návštěvnost: 5271 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.