Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšíření hřbitova ve Fussachu
Friedhofserweiterung Fussach

Autor: Drexel Architekt | Reinhard Drexel
Spoluautor: Eveline Drexel
Spolupráce: Meinrad Welte, Sabine Schneider-Birkel, Michael Allgäuer
Adresa: Kirchstraße 8, Fussach, Rakousko | mapa
Web: www.kath-kirche-vorarlberg.at
Investor: Obec Fussach
Náklady: 780 000 Euro Projekt: 2002-07
Realizace: 2006-07 Soutěž: 2002
Užitná plocha: 26 m² Zastavěná plocha: 315 m²
Plocha pozemku: 1877 m² Obestavěný prostor: 120 m³

Rozšíření hřbitova vychází z celkové koncepce na úpravu širšího okolí kostela Sv. Mikuláše ve čtyřtisícovém Fussachu na západním předměstí Břežnice. Hlavní náměstí tvoří kostel, farní úřad a společenské centrum. Původní hřbitov leží jižně za kostelem. Úkolem architektonické soutěže vypsané v roce 2002 bylo rozšíření hřbitova západním směrem na volný pozemek před farou. Vítězný návrh tvoří dlouhou zeď z okrově probarveného pohledového betonu. Stěna se jako stuha obtáčí kolem hrobů, vytváří důstojný nástup, kde se zároveň ve dvojité stěně ukrývá veškeré technické zázemí. Mohutná zeď odděluje prostor potřebný k rozjímání. Hřbitov je připraven jak pro pohřbívání do země (v centrální části) tak ukládání uren (po obvodu). V těsné blízkosti hřbitova se nachází rodinné domy, jejichž soukromé není stavbou hřbitova nijak narušeno. Vynechané otvory ve stěně zároveň udržují vizuální kontakt s okolními dominantami staré hřbitovní kaple a kostelní věže. Z důvodu vysoké hladiny podzemní vody byla pohřební platforma lehce zvýšena a celá vysypána říčními oblázky. Obvodová stěna pozvolná stoupá a vytváří zastřešenou promenádu chráněnou před deštěm i sluncem. Střecha je navíc od betonové stěny odsazena o půl metru pomocí ocelových sloupů , čímž je posílen dojem lehkosti a je lépe vnímána celková zaoblená forma. Stěny i střecha z betonu mají tloušťku 30 cm. Mezi zdmi starého a nového hřbitova prochází pěší cesta do obecní školy.
Autor: Petr Šmídek, 05.08.17
Návštěvnost: 2921 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.