Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hřbitov v Krumbachu

Autor: Bernardo Bader Architekten | Bernardo Bader
Bechter Zaffignani Architekten | Rene Bechter
Adresa: Dorf 1, Krumbach, Rakousko | mapa
Investor: Obec Krumbach

Realizace: 2004-05 Plocha pozemku: 1200 m²

Součástí úprav veřejných prostranství ve středu obce Krumbach bylo také nové situování válečného pomníku a koncepce nového vstupu se hřbitovní zdí přiléhajících k místnímu kostelu. Zdi vymezující hranice hřbitova na severní a východní straně od kostela jsou postaveny z lámaného i řezaného vápence vytěženého v Bregenzském lese. Zpevněné pochůzí jsou vyřešeny vysypanou kamennou drtí a výškové rozdíly překlenuje schodiště s podstupnicemi z cortenového plechu.  Část obvodové zdi s výhledem do krajiny tvoří urnový háj z pohledového betonu, v němž je vynecháno dvacet čtvercových otvorů vyplněných barevnými skly, čímž připomínají kostelní vitráže. Barevná kompozice i krátké texty na skleněných deskách jsou prací umělce Manfreda Egendera. V prosklených průzorech jsou uchovány vzpomínky na zesnulého. Samotná urna je zakopána do země před urnovou stěnou. Krátká kamenná stěna byla vybudována také v okolí márnice za kostelem.
Dříve byla stará a nová část hřbitova výškově i vizuálně odlišena. Nyní jsou obě části hřbitova spojeny v jeden důstojný celek. Na kostelním náměstí před vstupem na hřbitov samostatně stojí vysoká kříž připomínající bojiště a jména padlých spoluobčanů v obou světových válkách. Kamenná zeď oddělující hřbitov od náměstí v sobě ukrývá také místo pro odběr vody na zavlažování a výklenek pro odpadní kontejner. Stěna svou výškou nepředstavuje žádnou hradbu a příchozí přes ní mohou lehce přehlédnout do hřbitovní části.
Autor: Petr Šmídek, 02.06.17
Návštěvnost: 1366 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.