Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér rodinného domu, Šárecké údolí

Autor: OOOOX s.r.o.
Adresa: Šárecké údolí, Praha, Česká republika
Realizace: Září 2005 Užitná plocha: 300 m²

Rodinný dům je umístěn ve svažitém pozemku a tomu odpovídá i stupňovité uspořádání celého interiéru vždy o půl patra. Všechny společenské a komunikační prostory jsou otevřené, soukromé uzavřené. Interiér byl řešen od fáze hrubé stavby domu (návrh domu Akad. arch. Jan Hruschka), dodatečně bylo navženo nové schodiště vedoucí do ateliéru a na galerii společně s příčkou, která probíhá přes všechny patra domu a slouží jako optická zábrana.
Povrch vstupního schodiště je tvořen průmyslovou mozaikou Merbau, přechází v podlahu před obytným prostorem a pokračuje na toaletu, kde končí na stěně za umyvadlem.
Ramena schodiště jsou osvětlena svítidly dle vlastního návrhu.
Povrchy v jednotlivých místnostech byly voleny tak, tak aby vytvořily kontrast ke starožitným kusům, které jsou v interiéru umístěny.
Nový nábytek byl vyroben na míru ve velmi jednoduchých tvarech a barvách, aby na sebe nestrhával nadměrnou pozornost a dal jednotlivým starožitnostem vyniknout.
Obytný prostor s kuchyní a jídelnou je částečně převýšen přes dvě patra. Tento převýšený prostor vyplňují svítidla různých velikostí, která jsou nerovnoměrně svěšena na hranici stropu patra prvního. Podlaha v této místnosti je kombinována z Pandoma šedé barvy a exotického dřeva, které opticky navazuje na venkovní terasu.
Hlavní koupelně dominuje vana usazena do oranžové hmoty. Ostatní povrchy jsou opatřeny cementovou stěrkou. Podlaha je tvořena obdélnými formáty ze žuly Nero Absoluto a přechází do sprchy, kde je v jednom kuse stejného materiálu vytvořena sprchová vanička.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 28.10.05
Návštěvnost: 71639 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
F A N T A S T I C K É tantemici 29.09.08 17:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.