Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Bulovka

Autor: Aulík Fišer architekti | Jan Aulík, Jakub Fišer, Leoš Horák, Jindřich Ševčík
Spolupráce: Lucie Chroustová
Hl. inženýr projektu: Jana Poláková
Adresa: Na Korábě, Libeň, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Real Treuhand Reality s.r.o.
Náklady: 110 000 000 CZK Projekt: 2010
Realizace: 2017

Bytový dům je navržen jako solitérní bodový objekt. Navazuje tak na zastavovací podmínky v území, přičemž jeho umístění respektuje hranu ulice Na Korábě. Poměrně malá zastavěná plocha pozemku uvolňuje velký prostor pro velkorysou společnou zahradu pro obyvatele domu. Díky tomu také zůstává do určité míry zachován charakter místa, tedy místa přechodu kompaktní zástavby přes rozvolněné formy k nezastavěnému ostrohu nad Vltavou. Součástí zdůvodnění tohoto konceptu je také obvyklé přání lidí bydlet v bytových domech spíše ve vyšších podlažích s výhledem, pozice parcely na vyvýšeném hřebeni nad pražskou kotlinou tento předpoklad splňuje. 
Architektonické řešení je založené na jednoduchém strukturálním motivu rastru okenních otvorů integrovaných se zasklenými lodžiemi přináležejícími k jednotlivým bytům, který racionálně propisuje vnitřní uspořádání dispozice domu, ale umožňuje zároveň její proměny při zachování existujícího vzhledu.
Hmota objektu blízká rozměry kostce je situována na podnož suterénu, který - díky konfiguraci terénu v místě - částečně vystupuje na severní straně na výšku jednoho podlaží nad jeho úroveň a vymezuje tak plochu zahrady, zároveň je dále modelována ustoupením posledních podlaží severním směrem a konzolou v místě vstupu do domu. Reaguje tak na urbanistické souvislosti místa (kryté předpolí vstupu, či ustoupení a tudíž snížení hlavní atiky směrem v ulici Bulovka).
V domě je navrženo celkem 39 bytů velikostí 1-5+kk, v suterénním parkingu je 50 stání.
Projekt
Fotograf
AI photography
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.07.17
Návštěvnost: 10675 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.