Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Belgo Zuid

Autor: FOA
Adresa: 124 Ladbroke Grove, Londýn, Velká Británie
Web: www.belgo-restaurants.co.uk
Náklady: 2 300 000 USD Realizace: 1998 - 07/1999
Užitná plocha: 590 m²

Belgo je mezinárodní řetězec restaurací, které podávají belgické jídlo: mušle, hranolky a pivo: jejich základní tematickou linií je belgická kultura. Strategie našeho návrhu vychází ze hry s těmito tématy, pokusili jsme se prozkoumat jejich formální, strukturální a organizační potenciál, dostat se za jejich obvyklé kýčovité pojetí. Škeble, velodromy, žaludky, vnitřnosti, pivní sudy, středověké klenby, vitráže, Breughel a Bosch se stali formotvornými referencemi.
Belgo Zuid se nachází v bývalé tančírně a divadle v oblasti Notting Hill Gate v Londýně. Část stávající budovy musela být pro špatný stav zbourána a byla nahrazena novostavbou lépe odpovídající nové funkci: hlavní jídelna tak dostala nové stěny a střechu. Střecha má složitou geometrickou strukturu, která vyplynula z požadavků na přirozené osvětlení a zachování výhledu z okolních domů. Tři protáhlé štěrbiny ve stropě přivádějí do jídelny denní světlo. Stěny a střecha tvoří vizuálně jediný celek, opláštěný nerezovým plechem a uvnitř obložený dubovým dřevem. Na severní straně restaurace jsme ponechali oblouk oddělující někdejší proscénium a zdůraznili tak prostor kuchyně a baru. Kuchyňské povrchy jsou z nerezu, osvětlené červeným neonem, bar nad ním září blankytně modrým světlem - jako zobrazení pekla a nebe ve středověkém diptychu. Vstup se otevírá do 3 m široké a 20 m dlouhé chodby, která má obklad z pivních lahví a ústí do hlavní jídelny. Na fasádě, která je tři metry široká a vysoká přes čtyři podlaží, je umístěna 12m vysoká rotující reklama - znak Belgo.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.10.05
Návštěvnost: 54291 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.