Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pavilon 5, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav

Autor: Obermeyer Helika a. s. | Jan Žlábek, Eliška Veselá, Petra Trnečková, Ondřej Míčka, Peter Kótka, Jiří Houda
Spolupráce: Vít Dušek, David Veselý, Ludmila Knobová, Tomáš Kurina, Jan Biloš
Adresa: tř. Václava Klementa, Mladá Boleslav, Česká republika | mapa
Projekt: 2013-15 Realizace: 2014-15
Zastavěná plocha: 833 m²

Novostavba pavilonu s vyšetřovacím a léčebným provozem pro oddělení onkologie, nukleární medicíny a hemodialýzy, včetně nezbytného provozního zázemí pro pacienty a zaměstnance.

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi je pavilonová stavba se všeobecnou lékařskou péčí. Stavebně technický stav pavilonu onkologických oborů byl nevyhovující současným standardům, také oddělení nukleární medicíny a hemodialýzy bylo v nevyhovujících prostorách, proto vznikla myšlenka výstavby nového víceoborového pavilonu splňující aktuální požadavky nemocnice. Pavilon je vložen mezi stávající objekty nové interny, pavilonu č. 4 a kuchyně.  Objekt je částečně navržen ve stopě stávající zástavby.

V pavilonu jsou tato pracoviště: oddělení nukleární medicíny - tři vyšetřovny gamakamer se zázemím pro aplikaci a diagnostickou analýzu, onkologický stacionář včetně ambulancí a pracoviště hemodialýzy. První tři podlaží tvoří jednoduchý objem na téměř čtvercovém půdorysu, ve čtvrtém, ustupujícím podlaží je technologické a personální zázemí.

Konstrukce
Monolitický železobetonový skelet s nepravidelným modulem se modifikoval dle požadavků vnitřní dispozice. Nosnou konstrukci tvoří vnitřní sloupy, obvodové sloupy a stěny, dále bezhlavicové stropní desky, obvodové trámy a atikový trám na střeše. Horizontální tuhost konstrukce je zajištěna přes stěny komunikačního jádra. Spojovací krček tvoří monolitický skelet se železobetonovými sloupy, které podepírají stropní střechu. Na střeše jsou umístěny VZT a chladicí jednotky. Na základě vyhodnocení hlukové studie byla po obvodu těchto prostor umístěna akustická clona ze sendvičových AKU panelů, která je opláštěna konstrukcí z tahokovu.

Fasáda
Fasádu hlavního objemu budovy tvoří lehký obvodový plášť členěný na jednotlivá podlaží vystupujícími římsami se zabudovanými exteriérovými žaluziemi. V každém podlaží se na fasádě nepravidelně střídají matné světlé panely s tmavšími lesklými plochami s okny. Tato rozehranost umožňuje reagovat na složitou dispozici tří oddělení a zároveň odlehčuje hmotu pavilonu č. 5 a respektuje tak dominantní roli sousedního pavilonu interny. Barevný detail vnáší do fasády tmavší, lesklé plochy s okny. Až do třetího podlaží má fasáda samonosnou konstrukci ze sytému sloupek/příčník v polostrukturálním provedení, jež se kombinovalo podle architektonického ztvárnění. Nosná konstrukce rastru je předsazená a kotvená do železobetonových konstrukcí objektu.

Vestavba čistých prostor
Součástí pavilonu jsou i sterilní čisté prostory pro ředění cytostatik a přípravu radiofarmak, které přinesly vysoké nároky na provedení stavby.

V prostorách s požadavkem na čisté prostředí třídy C se na stěny použily speciální systémové kovové sendvičové obkladové panely. V prostorách s požadavkem na čisté prostředí třídy D jsou stěny ze sádrokartonových příček se speciálními povrchovými nátěry na bázi modifikované akrylátové pryskyřice, jež jsou paropropustné a elastické, odolné proti mikroorganismům, plísním a bakteriím a proti chemickému čištění.Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.07.17
Návštěvnost: 4758 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.