Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lékárna a prodejna zdravotnických potřeb Oblastní nemocnice Mladá Boleslav

Autor: Obermeyer Helika a. s. | Ondřej Míčka, Jan Žlábek
Spolupráce: Jiří Houda, Milada Červenková, Vít Dušek, Diana Pražáková
Adresa: tř. Václava Klementa, Mladá Boleslav, Česká republika | mapa
Projekt: 2013-14 Realizace: 2015-16
Zastavěná plocha: 300 m²

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi je pavilónová stavba se všeobecnou lékařskou péčí. V předpolí nemocnice bylo v místě dosluhující stávající lékárny rozhodnuto o vytvoření novostavby se stejným účelem.  Architektura nové lékárny navazuje na stávající zástavbu "nemocniční zdi". Pomáhá jasně definovat nároží a předprostor vstupu do mladoboleslavské nemocnice. Architektonický návrh pracoval s jednoduchou koncepcí linie "stuhy" spojující tvarově výrazné nadpraží nároží a zvýšený parapet podél rušné ulice. Významným a čistým detailem je použité tvarosloví prosklené fasády s ohýbanými skly v nároží přidávající hravost a jemnost.

Objekt je rozdělen do dvou samostatných částí pouze se společným zásobovacím vstupem. Jedná se o Lékárnu včetně přípravny léčiv, skladovacích prostor, zázemím  a prodejnu zdravotnických potřeb s vlastním zázemím. Provozy na sebe navazují v podélném směru objektu.

Všeobecně se jedná o stavbu malého charakteru, který je první fází možné revitalizace předprostoru nemocnice.

Barevnost exteriéru vychází z koncepce jednoduchosti - hliníkový lehký obvodový plášť reprezentuje antracitově šedá, plochy kontaktního pláště bílá hlazená omítka. V interiéru je celek doplněn o betonový odstín podlahových materiálů - dlažby ve veřejných částech a povlakové v neveřejné. Celek je akcentován limetově zelenou, použitou pouze na orientačních prvcích a výrazných nábytkových plochách.

Oblé nároží je v interiéru akcentované umístněním obdélných zapuštěných svítidel kolmo na fasádu podél celé uliční fronty. Odkaz "stuhy"  se odráží i v nábytku kde limetová linie táry vytváří hranici mezi zákazníkem a lékárníkem. Motiv "zeleného kříže" - označení lékárny se propisuje na šuplících oficíny. Zbytek interiéru je řešen převážně v bílé a světle šedém odstínu "betonu".


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.06.17
Návštěvnost: 5905 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.