Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kiosk Hafen Riechenbach

Autor: AFGH | Andreas Fuhrimann, Gabrielle Hächler
Adresa: Am Seefeldquai 51, Curych, Švýcarsko | mapa
Náklady: 1 300 000 CZK Realizace: 2003 - 05.2004
Soutěž: 02.2001 Užitná plocha: 165 m²
Zastavěná plocha: 184 m² Plocha pozemku: 730 m²
Obestavěný prostor: 999 m³

Nový „Kiosk“ je zamýšlen jako pavilon v památkově chráněném parku u curyšského jezera, jako objekt mezi stromy se zařadí jako další článek do krajiny volného času. Zásadně jde o jednolité pojetí fasád a o potlačení rozdílnosti přední a zadní strany objektu, ve prospěch celistvého, skulpturálního obrazu.
Novostavba je zhotovena z oceli pro vytvoření lehkosti a transparentnosti. Aby se předešlo vandalismu a znečištění, bylo jako fasádní materiál vybráno izolační sklo, které se dá snadno čistit a problém graffiti je vyřešen taktéž. Jednotlivá skla jsou barevná a více či méně průhledná. Proto se kiosk v noci stává svítícím objektem v parku a tvoří také večer atrakci pro kolemjdoucí. Barevnost dodává pavilonu středozemní atmosféru a vypůjčuje mu svou specifickou identitu.
Nový stavební objekt formuluje díky své polygonální půdorysné formě s jednoduchými prostředky venkovní vztahy. Hlavní vstup a zahrádka pro letní provoz restaurantu jsou zdůrazněny konkávním „odvinutím“ fasády a orientací k jezeru. Kiosk se skládá ze schůdné prodejny, která může být v létě velkoryse otevřena.
Příchody k veřejným záchodkům jsou díky specifické geometrii restauračního provozu odvráceny a dovolují dobrou sociální kontrolu.
Polygonální stavební těleso nechce být považováno za formální slovník, nýbrž jako prostředek, který dovoluje vhodný styk prostoru, programu a kontextu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Weiss, 27.10.09
Návštěvnost: 52255 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.