Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lusso Caffe, Zlín

Autor: Ondřej Pšenčík, Róbert Semančík
Spolupráce: Petr Zámečník, Klára Lukešová
Adresa: Tř. Tomáše Bati 627, Zlín, Česká republika | mapa
Web: www.lussocaffe.cz
Projekt: 2016 Realizace: 2016


Kavárna Lusso Caffe se nachází na třídě Tomáše Bati ve Zlíně a byla vytvořena díky impulsu investora, jehož velkými koníčky jsou mimo jiné dobrá káva a krásná auta. Atmosféra techniky, rychlosti a vůně benzínu tímto místem prostupuje zcela přirozeně, neboť se kavárna nachází v těsném sousedství mnoha autosalonů a servisů, které v této oblasti lemují hlavní tah Zlínem.
Koncepce interiéru kavárny vychází ze stavebního a materiálového řešení stávajícího objektu. Jde o železobetonový skelet, jehož obvodové vyzdívky jsou tvořeny vápenopískovými cihlami. Beton a režné zdivo se propisují i dovnitř kavárny a jsou doplněny dubovým dřevem, sklem a kovem. Podhled kavárny tvoří dřevěné lamely, které zlepšují akustiku a zároveň je do nich integrováno osvětlení a ozvučení prostoru.
Důraz byl kladen i organizaci provozu a posezení. Podél západní stěny objektu byly situovány místa s pohodlnými křesly pro soukromá jednání, v zadní části kavárny je pak umístěn malý salonek. Přední část prostoru u prosklené stěny je vybavena lehkými mobilními židlemi a stolky a tvoří multifunkční prostor, který kromě samotného provozu kavárny skýtá možnost pro konání autogramiád, barmanských show, či různých firemních akcí. Prosklená shrnovací stěna v letních měsících umožňuje úplné propojení předního prostoru kavárny s terasou. Celé místo tím dostává odlišný druh atmosféry a  skýtá návštěvníkům možnost v klidu a pohodlí pozorovat rušný život krajského města.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.06.17
Návštěvnost: 9634 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.