Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova Bałtyk
Biurowiec Bałtyk w Poznaniu

Autor: MVRDV | Winy Maas, Jacob van Rijs, Nathalie de Vries
Spoluautor: Natkaniec Olechnicki Architekci | Paweł Natkaniec, Karol Olechnicki
Spolupráce: Fokke Moerel, Roy Sieljes, Anton Wubben, Jaap Baselmans, Doris Goldstein, Maciej Grelewicz, Brygida Zawadzka, Irena Nowacka


Adresa: Roosevelta 22, Poznaň, Polsko | mapa
Web: www.baltykpoznan.pl
Investor: 
Garvest & Vox Group

Realizace: 
2011-17
 Počet pater: 16
Užitná plocha: 25000 m²

Kancelářská věž s celkovou plochou 25 000 m² se nachází na rušné křižovatce Rondo Kaponiera na východním okraji historického centra Poznaně. Objekt tvoří kanceláře, obchody, panoramatická restaurace a hotel s jediným pokojem v nejvyšším patře. Věž kopíruje maximální objemová a výšková omezení pro dané místo, což vedlo k výslednému tvaru, který má při pohledu z různých stran zcela rozdílné obrysy. Jižním směrem věž nabízí otevřené kaskádovité terasy. Fasádu je tvoří velkoplošné zasklení rámované betonovými lamelami vyztuženými skleněnými vlákny, který zmírňují dopad slunečního záření bez ztráty výhledu na město a zoologickou zahradu. Plocha 25 000 m² je rozdělena na 12 000 m² kancelářských prostor, 750 m² zabírá panoramatická restaurace (v největším je jednopokojový hotel), 1350 m² maloobchod v soklu budovy a tři úrovně podzemních garáží. Flexibilní kancelářské prostory jsou omezeny hloubkou sedmi metrů, umožňujících dostatečný přístup denního světla do pracovních prostor. Věž Bałtyk stojí na Rondo Kaponiera, což je hlavní křižovatka poblíž hlavního vlakového nádraží vedoucí z centra na letiště. Budova těží z blízkosti hotelu Sheraton, rekonstruované tiskárny Concordia, nového inovačního centra a mezinárodního veletrhu MTP. Věž Bałtyk je první dokončenou stavbou MVRDV v Polsku.
Autor: Petr Šmídek, 10.06.17
Návštěvnost: 6116 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.