Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Konzervativní byt v Pařížské ulici

Autor: Ivana Dombková
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2016

V rámci projektu Squat iD23 jsme v bytovém domě v Pařížské ulici č. 23 v Praze byli v trochu jiné situaci, než ostatní architekti, kteří na tomto projektu spolupracovali. Již před třemi lety jsme zpracovali architektonickou studii na řešení vestavby bytů do půdního prostoru.
Cílem bylo, aby vznikly 3 byty o velikosti cca 250 m² s maximálním počtem ložnic, kdy každá ložnice má mít vlastní koupelnu a dva z bytů mají mít výstup na střešní terasu. Tyto byty jsou v rámci projektu Squat
iD23 označeny jako C, D a E. Byty jsou určeny na pronájem, měly tedy být materiálově praktické, snadno udržovatelné, konzervativní, ale přitom nadčasové. Konečný vzhled se pak měl vytvořit tak, aby se dal průběžně obměňovat, ale pevné vestavěné části bytu (koupelny, osvětlení, podlahy, kuchyně, dveře a vestavěné úložné prostory) byly neměnné.

Základem pro vnik studie byl půdní prostor a bytový prostor v posledním patře. Aby se výškově vešly do půdního prostoru 3 podlaží, snížila se světlá výška bytového patra na možné minimum.
Na přelomu tohoto roku vzniknl nápad uspořádat výstavu Squat iD23. Dva z realizovaných bytů jsme přenechali k dovybavení Lence Míkové (byt E) a Jerrymu Kozovi z ateliéru SAD (byt C). Byty ve 3. a 4. patře následně realizovalo studio OOOOX (byt B) a Ivanka Kowalski (byt A), a to podle dispozice bytů v nejvyšším patře.

Byt D jsme následně dovybavovali se splečností Innex, kde největší zásluhy patří Monice Ciprové, která navrhla veškerý zastíňovací systém, sedačky, židle, ložní prádlo a ostatní dekorace bytu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 31.05.17
Návštěvnost: 10843 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.