Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stezka v oblacích

Komentáře
takto ne Pavel Janyška 01.06.17 09:15
Vždy je mi smutno, když tuto stavbu vidím. Pro mě je to jako postavit na Karlově mostě bytovku.
Stavba nectí místo.
Tobogán petrib 01.06.17 10:39
V zimě za příznivých podmínek to musí být i nejdelší tobogán. Vhodné obvzláště pro vozíčkáře.
BTW: už vyřešili to dilema?
Jdou na mě chmury Thomas 05.06.17 13:13
Efektní fotografický objekt i zajímavá výtvarná konstrukce, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, e jde o jeden ze zbytečně nabubřelých objektů, jejichž smysl je pofidérní a forma obludná. Pokud vznikne taková věc v jediném exempláři na světě nebo na kontinentu, jde o "zajímavost". Jak to ale začne vyrůstat v každém pohoří, je to vřed. Nemá to eleganci subtilních rozhleden, které nezastírají, že jejich jediným smyslem je zprostředkovat pohled do krajiny a snaží se to dělat úsporně. Pokud ale existuje nutnost dostat do hor i lidi, kteří k radosti z krajiny potřebují zážitkový sjezd tobogánem nad korunami stromů a konstrukci, zohyzďující celou horu, pak je něco špatně...
Objekt řeší dilema Ondřej Bartůšek 14.06.17 08:34
"Objekt řeší dilema soudobého architektonického významu v horské krajině. Stezka představuje dráhu letu nočního motýla." Dvě věty, které spolu vůbec nesouvisí. Spíš to na mě působí, že bylo nutné postavit "něco - cokoliv" a říct k tomu "něco - cokoliv." V době, kdy máme finanční prostředky i technologie ke stavbě jakékoliv stavby se nejcenějšími stanou místa kde nebude nic. Bohužel v České republice volnou krajinu už prakticky nemáme. Musíme cestovat dál a dál, abychom si mohli užít přirozeného prostředí. Myšlenkový pochod, který vedl k projektování a realizaci této stavby je mi cizí. Představa, že půjdu na hory, abych si tam sedl do bufetu a za dvě kila vylezl po rampě za adrenalinovým zážitkem mě neláká. Už se těším, až bude vypsán dotační titul "odstraňování architektonického spamu z krajiny" a bude se horečně pracovat na projektech bouracích prací a budou se vymýšlet způsoby ekologické a smysluplné recyklace a nového využití zmařených materiálů a prostředků. Je to úkol pro jinou generaci.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.