Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Pytloun - pokoj číslo 103
50 Shades of Grey

Autor: Petr Stolín
Spoluautor: Alena Mičeková
Adresa: 1. máje 29, Liberec, Česká republika
Web: www.imperialliberec.cz
Projekt: 2015 Realizace: 2016

Volně inspirovaný pokoj „Padesát odstínů šedi“ Petra Stolína a Aleny Mičekové, autorů pokoje, je místo, kde si každý může vytvořit svůj vlastní příběh.
Tento pokoj má ve Vás vzbudit pocit, že jste se právě ocitli v klasickém newyorském budoáru, kde se kombinuje staré a nové, industriální a honosné prvky a předměty s osobním příběhem. Velkou inspirací  byly fotografie Helmuta Newtona, Roye Stuarta, Terezy z Davle... Interiér pokoje by měl být scénou, která díky své atmosféře láká k netušeným zážitkům.

Jak z Almodóvarových filmů
„To, co se stane na hotelovém pokoji, zůstává na hotelovém pokoji.“  Vše je zcela ponecháno na Vaši vlastní fantazii. I to, jak si název „Padesát odstínů šedi” vyložíte. Lze jej tedy interpretovat různě, mísí se zde hned několik stylů a vlivů. Obsahuje nejen odkaz na barevnost, ale i třeba na surrealistickou atmosféru Almodóvarových filmů, kterou by měl pokoj evokovat.
Při návrhu se postupovalo formou koláže, kombinací materiálů a nábytku se architekti snažili vystihnout svou finální představu.

Z původního Imperialu
Šedá je elegantní, decentní.... sexy. Nebylo však zde striktně dodržováno tohoto schématu, ale objevují se tu i jiné akcenty. Kromě magické šedi jsou zde také instalována i znovuzrozená mosazná svítidla a čalouněný nábytek z původního Imperialu ze 70. let. 
Královnou pokoje je geometrická postel s čelem, které funguje jako paravan.  Můžete se za ním převlékat a umocnit tak napětí z očekávání. Dalším výrazným prvkem jsou rafinovaně rozmístěné velké zrcadlové plochy, tak jak již ve svých mnohých realizovaných pracech autoři několikrát použili.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 22.03.17
Návštěvnost: 11869 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.