Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chicago Grill Bar

Autor: mjölk architekti
Adresa: Dr. Milady Horákové 391/1, Liberec, Česká republika | mapa
Web: www.chicago-grill.cz
Realizace: 2016

Hlavním úkolem bylo navrhnout interiér typického amerického burger baru. Klient pochází z Chicaga, ale před několika lety se přestěhoval do Liberce. Prostor se nachází v krásné Art Deco budově z 19. století a byl původně používán jako předváděcí místnost nedaleké továrny na klavíry. Základním motivem projektu bylo navržení soudobého interiéru při zachování a podpoření původních kvalit a kouzla objektu.
Rozhodli jsme se zachovat všechny omítky, dekorace a detaily oken a sjednotit je do jedné barvy. Jako kontrast k tomu stojí hrubý bar opláštěný zrezlým vlnitým plechem, zadní stěna za barem obložená čedičovým obkladem a výraznými barevnými roletami. Podlaha je z leštěného betonu. Tato volba materiálů nenásilně podporuje průmyslovou atmosféru amerického Chicaga.
Vysoký strop restaurace nenapomáhal ne příliš dobré akustice celého prostoru a tak jsme se výšku interiéru rozhodli narušit velkými laminátovými lampami. Stejný materiál tvoří i zádveří, kterému dává laminát specifickou atmosféru.
Po třech měsících od zahájení provozu restaurace můžeme říci, že jsme vytvořili vřelé a přátelské místo. Důkazem budiž fakt, že Chicago je neustále plné lidí, kteří se těší z místního genia loci a lahodných amerických hamburgerů.
Projekt
Fotograf
BoysPlayNice
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 21.03.17
Návštěvnost: 11644 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.