Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb
JAP
SEARCH   in      
Vinařství FABIG - I. etapa

Architect: JEČMEN-CAHA architekti | Jakub Caha, Marek Gabriel Ječmen
Location: Nádražní 1411/37c, Hustopeče, Czech Republic | map
Web: www.fabig.cz
Client: FABIG s.r.o.
Project: 2011 Completion: 2012"Vlastní cestou …
Moje vinařství se nesnaží být ani tradiční, ani typicky rodinné, ale je mladé a inovativní."

V okrajové části města Hustopečí, které byly několik staletí největší vinařskou obcí na Moravě, pozvolna vzniká průmyslová zóna, kterou uzavírají dva nové podnikatelské objekty. Jedním z nich je stavba mladého vinaře, který profiluje nejenom své rozvíjející se vinařství, ale i pohled na soudobou architekturu. Černý kvádr, zasazený do paty prudkého svahu v návaznosti na chátrající areál JZD, tvoří první etapu budovaného vinařství. Stejně jako minimalistická láhev vína FABIG, působí i samotná stavba. Výhledově by areál měl být doplněn o skladovou část, osazenou do prudkého svahu v závěru pozemku. Ve třetí etapě výstavby investor plánuje prodejní, administrativní a degustační budovu v přední částí pozemku, která by rovněž měla nést prvky minimalismu, jehož je investor velkým příznivcem.

Stávající jednopodlažní stavba, která vytváří zásadní kontrast vůči chátrajícímu okolí, splňuje aktuální požadavky investora na výrobu vína. Jedná se ocelovou montovanou halu opláštěnou PUR panely v antracitovém odstínu. Dispozice objektu je členěna na degustaci spojenou s prodejem včetně potřebného zázemí, dále klimatizovaný sklad lahví a tankovou halu. Stávající objem stavby umožňuje produkci cca 30.000 lahví vína ročně, ale kapacita vinařství by měla výhledově skončit na 100.000 lahvích. Tomu by měla odpovídat i plánovaná výstavba areálu.
Project
Fotograf
Jiří Hloušek
Source: autorská zpráva
Added by: Jan Kratochvíl, 15.03.17
Attendance: 14917 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
Fasáda Ivana 16.03.17 12:31
Fasáda Aleš Pudil 17.03.17 09:51
... Daniel John 18.03.17 10:13
.. Jan Votoček 18.03.17 19:58
Pěkné Adam Lokajíček 23.03.17 07:36
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.