Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Pytloun – Pokoj číslo 218 | Graphic

Autor: ATELIER KUNC architects, s.r.o. | Jana Šandallová, Michal Kunc
Adresa: 1. máje 757/29, Liberec, Česká republika
Realizace: 2016


Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu tohoto pokoje, stejně tak jako pokoje 419, který také pochází z jeho pera. "Pokoje vznikaly společně, částečně na cestě. Protože hodně cestuji, chtěl jsem si splnit sen a udělat designroom pro věčné cestovatele, globettrotery. Takové místo, kde se na chvíli zastavím, zamyslím, odpočinu si, než pojedu dále. Chtěl jsem lehký, minimalistický design, takový cestovatelský "LAB", kde není nic zbytečného, předesignovaného," popisuje Michal Kunc svůj záměr. Inspiroval se ulicemi měst a míst, kde pobýval, i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy. Pokoj je laděný do "street style": s kresbičkami, vzkazy, vtipy a mezinárodně srozumitelnými piktogramy. Celkové zpracování a realizace proběhla pod taktovkou Ing. arch. Jany Šandallové. Grafiku navrhl Zdeněk Häckl. Volil černobílou grafiku, která koresponduje s čistotou jinak bílého pokoje. Zajímavým prvkem pokoje jsou postele, které jsou tvořené paletami natřenými na bílo. Bílou barvu v koupelně skvěle doplňuje dřevěná podlaha i čelní stěna za umyvadlem, která je osazena několika různě velkými zrcadly.

Pytloun Grand Hotel Imperial

Pod nadčasovou původní fasádou se nachází moderní hotel s jedinečným interiérovým designem a technologickým vybavením. Hotel nabízí ubytování v 67 standardních pokojích a ve 20 unikátních designových pokojích. Podobu každého z pokojů vytvořil jiný architekt nebo studio a řadu pokojů navrhli členové sdružení designérů Czech Deco Team.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.03.17
Návštěvnost: 13095 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
palety Jan Votoček 18.03.17 19:51
RE: palety AKA 22.03.17 11:47
re palety s.kopic 22.03.17 21:22
RE: palety PavlaKapounova 26.03.17 11:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.