Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér optiky Richter v Brně

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva, Monika Drholecká
Adresa: Běhounská, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Optika Richter s.r.o.
Projekt: 2016 Realizace: 2016

Na ulici Běhounská v Brně jsme navrhli a následně realizovali nový interiér oční optiky Richter, která má ve městě tradici.
Otevřená dispozice interiéru umožňuje nabídnout návštěvníkovi pohled na komplexní optické služby, prodej brýlí, vyšetření zraku včetně aplikace kontaktních čoček.
Osvětlená skleněná výloha vytváří scénu, upoutává pozornost kolemjdoucí k návštěvě a stává se tak důležitým prvkem. Návrhem řešení jsme se snažili přizpůsobit původnímu záměru arch. Zoltána Egriho z roku 1935, to jest koncept funkcionalistického portálu s tmavými rámy a zasklením bez sloupků.
V blízkosti se nachází kavárna Savoy, která byla r.1926 přestavěna podle projektu architekta Jindřicha Kumpošta v moderní podnik, s velkoformátovými skleněnými výlohami. Podobně bylo i zde, v prostoru výlohy oční optiky, použito moderních technických novinek, které řešily otevřené prostory z hlediska konstrukčního velmi odvážně a nekonvenčně (např. nýtované spoje pilířů, které nesly vrchní patra).
Projekt
Fotografie
Studio TOAST
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 24.02.17
Návštěvnost: 12128 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.