Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
YAMI Sushi Bistro

Autor: Designist | Ivana Šustrová
Spolupráce: HEZKEY s.r.o. | Jakub Heidler
Adresa: Dlouhá 39, Staré Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.yamibistro.cz
Realizace: 2015-16 Užitná plocha: 135 m²

Restaurace se nachází v rekonstruované  pasáži Dlouhá na Praze 1. Jednotka byla přebrána ve stavu shell/core, s ponecháním části původní podlahy terrazzo, která je památkově chráněná.

Interiér vychází ze zaměření restaurace na podávaná jídla v japonsko/korejském stylu. Jídlo se částečně připravuje před zákazníkem na otevřeném baru, kde si zákazník volí výběr surovin. Restaurace přes den funguje jako bistro a ve večerních hodinách jako klasická restaurace.

Interiér je rozdělený na dvě části:

Hlavní jídelní část
Řešená v jednoduchém stylu, kde se klade důraz na servírované jídlo. Materiály jsou vzdušné, světlé v přírodním dekoru. Podlaha je doplněním původního terazza v šedo-bílé kombinaci s tmavě červeným rámem. Dekor je geometrický, jednoduchý, čitelný a stále se opakující ve vertikální poloze - tzn. na obkladech stěn, na obkladech baru, výplně stavebních otvorů a dále jako plastické výřezy na posuvné dvěře. Typový nábytek TON doplňuje jednoduchost a účelnost celého prostoru. Většina instalací včetně vzduchotechniky je rozvedena po stropě, který je zakrytý jednoduchým plaňkovým rastrem ve dvou úrovních.

Salonek - horní část
Salonek nabízí více soukromý a uzavřený prostor. Jednoduchost prostoru zůstává stejně jako ve spodní části restaurace, ale pro povzbuzení chuti je volena červená barevnost podlahy.  Kvůli odlišení vrchní části je na jedné stěně zvolena ruční malba sakury tuší, která je doplněná o 3D efekt okvětních listů.
Projekt
Fotograf
Tomáš Dittrich
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.01.17
Návštěvnost: 12451 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.